سایت تخصصی شاخص عمران
منو اصلی

سایت تخصصی مناقصات و امور پیمان

– مشاوره و خدمات دفتر فنی پروژه های عمرانی

– مشاوره، تهیه و تنظیم اسناد شرکت در مناقصه

– ارائه خدمات مدیریت پروژه و کنترل پروژه

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
ShakhesOmran.ir

گروه مهندسین شاخص عمران

گروه فنی مهندسی شاخص عمران راه حل های کارآمدی را در مسائل فنی، اجرایی و حقوقی قراردادهای پیمانکاری برای شرکتهای مهندسی به ارمغان می آورد که علاوه بر جلوگیری از هدر رفت زمان به حفظ سرمایه پیمانکاران نیز کمک شایسته ای می نماید. امید است مهندسین شاخص عمران با تکیه بر علم، دانش و تجربه بتواند به خوبی در خدمت جامعه مهندسی این مرز و بوم باشد.

بخشنامه و آیین نامه ها

مازاد 2

مازاد5

تفسیر

فصل اول . لوله های فولادی

مقدمه

1.برای اختصار، در شرح ردیف های مربوط به لوله های فولادی سیاه، از درج عبارت “با تمام قطعات و مصالح اتصال جوشی یا دندهای لازم ویک دست رنگ ضدزنگ و در شرح ردیف های مربوط به لوله های فولادی درزدار گالوانیزه، از درج عبارت “با تمام قطعات گالوانیزه و مصالح اتصال دنده ای لازم”، صرف نظر شده است.

 ٢. لوله های موضوع ردیف های ۰۱۰۱۰۱ تا ۰۱۰۱۱۱، طبق استانداردهای DIN2440 یا BS1387 (وزن متوسط)، ردیف های ۰۱۰۱۱۲ تا ۰۱۰۱۱۶، طبق استاندارد DIN2458 (سری 1) با ضخامت جدار نرمال، ردیف های گروه ۲، طبق استاندارد DIN2448 (سری 1) با ضخامت جدار مشخص شده در شرح ردیف مربوط و ردیف های گروه 3، طبق استانداردهای DIN2440 یا BS1387 (وزن متوسط) است.

 3.اضافه یا کسر بها نسبت به ردیف های لوله های فولادی، به ازای هر یک میلی متر ضخامت جدار بیشتر یا کمتر، پانزده (۱۵) درصد ردیف مربوط است. کسر میلی متر متناسبا محاسبه می شود.

۴.اضافه بهانسبت به ردیف های این فصل، در صورتی که لوله کشی در موتورخانه های اصلی، اطاق های هوارسان و سایر موتورخانه های فرعی به صورت نمایان اجرا شود، بیست (۲۰) درصد ردیف مربوط است. برای لوله کشی در فضاهای دیگر مانند تونل های آدم رو، شفت ها و … هیچ اضافه بهایی پرداخت نخواهد شد. ۵. گالوانیزاسیون موضوع ردیف ۰۱۰۵۰۱، با روش فرو بردن در روی مذاب (hot dip galvanizing)، برای واحد وزن کلکتورهای ساخته شده از لوله فولادی سیاه (درز دار یا بدون درز) و مقدار روی حداقل ۴۰۰ گرم بر متر مربع (ضخامت ۵۶ میکرون) می باشد.

۶. به منظور سهولت دسترسی به ردیف های مورد نیاز، شماره و شرح مختصر گروه های این فصل در جدول زیر درج شده است.

شماره گروهشرح مختصر گروه
1.لوله فولادی سیاه درز دار
2.لوله فولادی سیاه بدون درز
3.لوله فولادی گالوانیزه
4.کلکتور فولادی سیاه
5.گالوانیزاسیون
6.کلکتور فولادی گالوانیزه

یک دیدگاه بگذارید

مازاد 6

خدمات شاخص عمران

error: مجاز به کپی محتوا نمی باشید