سایت تخصصی شاخص عمران
منو اصلی

سایت تخصصی مناقصات و امور پیمان

– مشاوره و خدمات دفتر فنی پروژه های عمرانی

– مشاوره، تهیه و تنظیم اسناد شرکت در مناقصه

– ارائه خدمات مدیریت پروژه و کنترل پروژه

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
ShakhesOmran.ir

گروه مهندسین شاخص عمران

گروه فنی مهندسی شاخص عمران راه حل های کارآمدی را در مسائل فنی، اجرایی و حقوقی قراردادهای پیمانکاری برای شرکتهای مهندسی به ارمغان می آورد که علاوه بر جلوگیری از هدر رفت زمان به حفظ سرمایه پیمانکاران نیز کمک شایسته ای می نماید. امید است مهندسین شاخص عمران با تکیه بر علم، دانش و تجربه بتواند به خوبی در خدمت جامعه مهندسی این مرز و بوم باشد.

بخشنامه و آیین نامه ها

مازاد 2

مازاد5

تفسیر

فصل بیست وچهارم . برش و نصب شیشه

1-اندازه گیري سطوح شیشه ها، از روي ابعاد داخلی قاب آن می انجام شود.

2-در تمام ردیف هاي این فصل، هزینه اندازه گیري، قواره ، کردن سوراخکاري براي نصب یراق آلات، تهیه و مصرف چسب سیلیکون، نوار، پلاستیکی و بطانه بسته به مورد و همچنین بازکردن زهوارها و بستن مجدد آنها و سایر عملیات لازم براي اجراي کامل کار، منظور شده است.

3-بهاي ردیف هاي این فصل شامل سطوح شیشه خوري که مساحت هر یک از قطعات آن 0.05متر مربع و بیشتر باشد می شود.

4-شیشه های پوشش دار موضوع ردیف 240107شیشه هایی هستند که منطبق بر استاندارد ملی ملی ایران به شماره1-16372 با عنوان شیشه های ساختمانی- شیشه پوشش دار قسمت 1- تعاریف و طبقه بندی و سایر استانداردهای ملی مربوط باشد.مطابق استاندارد مزبور و مشخصات فنی پیمان ، شیشه بستر، پوششدار میشود تا حداقل یک یا چند ویژگی آن را نظیر : عبور یا انعکاس نور، عبور یا انعکاس گرمای خورشیدی،عبور اشعه فرابنفش،یا عملکرد خود تمیز شوندگی آن اصلاح نماید.

5-شیشه هاي مندرج در این فصل از نوع فلوت و مسطح بوده و برشکاري آنها مستقیم است و قیمتهاي آن شامل شیشه هاي خم و برش منحنی نیست.

6-ردیف 240706 برای هزینه دوجداره کردن شیشه ها در نظر گرفته شده و موقعی پرداخت می شود که شیشه دوجداره به طریق صنعتی دوجداره شده باشد،بهای هر متر مربع شیشه های مصرفی بسته به نوع و ضخامت از ردیف های همین فصل پرداخت می شود. دوجداره شود. بهاي هر مترمربع شیشه هاي مصرفی بسته به نوع و ضخامت از ردیف هاي همین فصل می پرداخت شود.

7-در ردیف 240503که مربوط به بلوك هاي شیشه اي است چنانچه مصالح فولادي مانند قوطی ، تسمه و یا آرماتور برای نصب بلوک ها کاربرد داشته باشد بهای آن ها جداگانه پرداخت می شود.

8-در ردیف 240706 هزینه هوا و یا گاز های دیگر بین دوجدار شیشه در نظر گرفته شده اشت.

نکات

-مطابق بند 1 مقدمه فصل،اندازه گیری سطوح شیشه ها برای پرداخت از ردیف های متناظر ،از روی ابعاد داخلی قاب آن انجام می شود،نه ابعاد خود شیشه.

یک دیدگاه بگذارید

مازاد 6

خدمات شاخص عمران

error: مجاز به کپی محتوا نمی باشید