سایت تخصصی شاخص عمران
منو اصلی

سایت تخصصی مناقصات و امور پیمان

– مشاوره و خدمات دفتر فنی پروژه های عمرانی

– مشاوره، تهیه و تنظیم اسناد شرکت در مناقصه

– ارائه خدمات مدیریت پروژه و کنترل پروژه

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
ShakhesOmran.ir

گروه مهندسین شاخص عمران

گروه فنی مهندسی شاخص عمران راه حل های کارآمدی را در مسائل فنی، اجرایی و حقوقی قراردادهای پیمانکاری برای شرکتهای مهندسی به ارمغان می آورد که علاوه بر جلوگیری از هدر رفت زمان به حفظ سرمایه پیمانکاران نیز کمک شایسته ای می نماید. امید است مهندسین شاخص عمران با تکیه بر علم، دانش و تجربه بتواند به خوبی در خدمت جامعه مهندسی این مرز و بوم باشد.

بخشنامه و آیین نامه ها

مازاد 2

مازاد5

تفسیر

فصل سیزدهم. دیگ بخار

مقدمه

1.دیگ های موضوع این فصل، باید مطابق با استاندارد شماره ۴۲۳۱ سازمان ملی استاندارد ایران، با یکی از استانداردهای معتبر دیگر و دارای گواهی بازرسی کیفیت باشد.

2.ظرفیت های اعلام شده توسط سازنده باید گواهی آزمایش، طبق یکی از استانداردهای معتبر را دارا باشد.

 ٣. دیگ های بخار موضوع این فصل، یکپارچه، تمام خودکار، بالوله های دود (fire tube)، فشار ۱۰ بار، با لوله های فولادی دود و پوسته فولادی (که لوله ها و فضای احتراق را در بر می گیرد)، روپوش و درهای لولایی، شیر اطمینان، شیر قطع بخار، شیرهای تغذیه و جداکننده، فشارسنج پمپ تغذیه، کنترل سطح آب، سیستم خودکار کنترل فشار و تابلوی برق، شامل کلیه فیوزها، رله ها، کلیدها و غیره و نیز سیستم احتراق شامل پمپ سوخت، پایه و بادزن رانشی  (forced draft fan) و تمامی لوازم کنترل و ایمنی، برای سوخت گازوییل است.

 ۴. در مورد دیگهای با سوخت گاز یا گاز و گازوئیل، هزینه لوله کشی گاز با مقدار و فشار تعیین شده، تا نقطه ای نزدیک دیگ، در این فصل پیش بینی نشده است. هزینه شبکه کامل گاز رسانی gas train))، مورد تایید شرکت گاز ایران، شامل شیرها، لوله کشی و متعلقات دیگر به استثنای رگولاتور، از این نقطه تا اتصال به مشعل، و تفاوت بهای مشعل های گازسوز و دوگانه سوز با مشعل های گازوییل سوز به شرح زیر محاسبه و پرداخت می شود.

۱ – ۴. اضافه بها نسبت به ردیف های دیگ های بخار، در صورتی که مشعل گازسوز باشد، دوازده (۱۲) درصد ردیف مربوط.

۲ – ۴. اضافه بها نسبت به ردیف های دیگ های بخار، در صورتی که مشعل دوگانه سوز (گاز و گازوییل) باشد، بیست (۲۰) درصد ردیف مربوط. ۵. بهای واحد ردیف های مربوط به دیگ های با ظرفیت بین دو ردیف، از طریق میانیابی خطی محاسبه می شود.

 ۶. هر کیلوگرم بخار در ساعت معادل 2.205 پوند بخار در ساعت است.

یک دیدگاه بگذارید

مازاد 6

خدمات شاخص عمران

error: مجاز به کپی محتوا نمی باشید