سایت تخصصی شاخص عمران
منو اصلی

سایت تخصصی مناقصات و امور پیمان

– مشاوره و خدمات دفتر فنی پروژه های عمرانی

– مشاوره، تهیه و تنظیم اسناد شرکت در مناقصه

– ارائه خدمات مدیریت پروژه و کنترل پروژه

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
ShakhesOmran.ir

گروه مهندسین شاخص عمران

گروه فنی مهندسی شاخص عمران راه حل های کارآمدی را در مسائل فنی، اجرایی و حقوقی قراردادهای پیمانکاری برای شرکتهای مهندسی به ارمغان می آورد که علاوه بر جلوگیری از هدر رفت زمان به حفظ سرمایه پیمانکاران نیز کمک شایسته ای می نماید. امید است مهندسین شاخص عمران با تکیه بر علم، دانش و تجربه بتواند به خوبی در خدمت جامعه مهندسی این مرز و بوم باشد.

بخشنامه و آیین نامه ها

مازاد 2

مازاد5

تفسیر

فصل بیست و پنجم. عایق

مقدمه

1.برای اختصار، در شرح ردیف های مربوط به عایق پشم شیشه با یک لا کاغذ کرافت، از درج عبارت “سیم پیچی با مفتول گالوانیزه”، در شرح ردیف های مربوط به عایق پشم شیشه بایک لا کاغذ کرافت و پوشش پارچه ای متقال، از درج عبارت “و ماستیک با دو دست رنگ روغنی” و در شرح ردیف های مربوط به عایق پشم شیشه پیش ساخته با روکش آلومینیومی کارخانه ای، از درج عبارت “با نوار چسب مخصوص درزبندی و بست های حلقوی آلومینیومی”، صرف نظر شده است.

 ۲. وزن مخصوص عایق پشم شیشه، موضوع گروههای ۲، ۴، ۷ و ۸، برابر ۱۲ کیلوگرم بر متر مکعب است.

 ٣. وزن مخصوص عایق پشم شیشه پیش ساخته با روکش آلومینیومی کارخانه ای، موضوع گروه های ۵ و ۶ برابر ۶۵ کیلوگرم بر متر مکعب است.

 ۴.اضافه بها نسبت به ردیف های گروه های ۲ و ۷ و نیز گروههای ۴ و ۸، در صورتی که عایق از جنس پشم سنگ با وزن مخصوص ۲۸ کیلوگرم بر متر مکعب باشد، به ترتیب سی (۳۰) و بیست (۲۰) درصد ردیف گروه های مربوط است.

 ۵. اضافه بها نسبت به ردیف های گروههای ۵ و ۶، در صورتی که عایق از جنس پشم سنگ با وزن مخصوص ۸۰ کیلوگرم بر متر مکعب باشد، به ترتیب پنج (۵) و بیست (۲۰) درصد ردیف های مربوط به هر گروه است.

 ۶. در بهای واحد ردیف های مربوط به عایق نوار (نوار پیچی) کار سرد، هزینه تهیه مصالح و اجرای کامل کار، با یک لایه چسب نوار (پرايمر) و یک لایه نوار مخصوص با شرایط زیر منظور شده است.

1-6. چسب نوار( پرایمر) و نوار مخصوص، هر دو ساخت یک کارخانه.

2-6.. ضخامت لایه پرایمر پس از اجرا، حداقل 0.2 و ضخامت نوار حداقل 0.5 میلی متر.

3-6.هم پوشانی نوار ۵۰ درصد پهنای نوار.

4-6.پهنای نوار برای عایق لوله های با قطر نامی ۵۰ (۲ اینچ) ۵۰ و برای قطر های بالاتر ۱۰۰ میلی متر.

 ۷. اضافه بها نسبت به ردیف های عایق کاری، چنانچه عایق کاری در موتورخانه های اصلی، اطاق های هوارسان و موتورخانه های فرعی به صورت نمایان اجرا شود ده (10) درصد ردیف مربوط است.

۸. در ردیف های گروه های ۱۸ و ۱۹ و ۲۰ و ۲۲ این فصل، مربوط به عایقکاری با عایق های الاستومری (سلول بسته) لوله ای، جزئیات عایقکاری مانند اجرای نوار چسب های طولی در طول لوله و نوار چسب های عرضی در محل اتصال لبه های عایق دیده شده است و هزینه جداگانه پرداخت نمی شود . 9.ضریب هدایت حرارتی عایق الاستومری باید مطابق استاندارد ملی ایران به شماره ۱۶۸۳۷ و با استاندارد 14304 EN و با استاندارد ASTM C518 با ASTM C177 اندازه گیری شود و حداکثر مقدار برای آن، از مقادیر ذکر شده در استاندارد ASTM C534 تجاوز ننماید.

۱۰. عایق های گروه های ۱۸ تا ۲۲ از نظر ضریب انتشار شعله و ضريب گسترش دود باید معیارهای ذکر شده در استاندارد ASTM E84 را تامین نماید. ۱۱. چگونگی نصب و اجرای عایق های موضوع گروه های ۱۸ تا ۲۲ باید توسط مهندس مشاور در مشخصات فنی خصوصی پیمان تعیین و مورد عمل قرار گیرد.

 ۱۲. در عایق های رولی موضوع گروههای ۲۱ و ۲۲ سطح خارجی که عایق می شود مورد محاسبه قرار می گیرد.

یک دیدگاه بگذارید

مازاد 6

خدمات شاخص عمران

error: مجاز به کپی محتوا نمی باشید