سایت تخصصی شاخص عمران
منو اصلی

سایت تخصصی مناقصات و امور پیمان

– مشاوره و خدمات دفتر فنی پروژه های عمرانی

– مشاوره، تهیه و تنظیم اسناد شرکت در مناقصه

– ارائه خدمات مدیریت پروژه و کنترل پروژه

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
ShakhesOmran.ir

گروه مهندسین شاخص عمران

گروه فنی مهندسی شاخص عمران راه حل های کارآمدی را در مسائل فنی، اجرایی و حقوقی قراردادهای پیمانکاری برای شرکتهای مهندسی به ارمغان می آورد که علاوه بر جلوگیری از هدر رفت زمان به حفظ سرمایه پیمانکاران نیز کمک شایسته ای می نماید. امید است مهندسین شاخص عمران با تکیه بر علم، دانش و تجربه بتواند به خوبی در خدمت جامعه مهندسی این مرز و بوم باشد.

بخشنامه و آیین نامه ها

مازاد 2

مازاد5

تفسیر

فصل بیست و چهارم . الکتروپمپ

مقدمه

١. الکترو پمپ های گریز از مرکز، موضوع ردیف های گروه ۱، از نوع روی خط و مجهز به الکتروموتور یک فاز با حدود ۱۵۰۰ دور در دقیقه هستند. اعداد مربوط به آبدهی و ارتفاع ارایه شده در شرح ردیف های این گروه در محدوده راندمان حداکثر پمپ انتخاب شده است.

 ۲. پمپ های گریز از مرکز زمینی، موضوع ردیف های گروه ۲، افقی و طبق استاندارد 133 DIN EN با فشار کار ۱۰ بار (10) PN است. این ردیف ها، شامل شاسی، لرزه گیر زیر دستگاه، کوپلینگ، فلنج های مقابل اضافی، واشر آب بندی و پیچ و مهره است.

٣. الکتروموتورهای موضوع ردیف های گروه ۴، یک فاز یا سه فاز و ۵۰ سیکل در ثانیه هستند.

 ۴. هزینه های مربوط به استقرار پمپ و الکترو موتور مربوط روی شاسی با رنگ آمیزی کامل، لرزه گیر زیر دستگاه، کوپله کردن و همچنین تراش پروانه پمپ، در بهای واحد ردیف ها منظور شده است.

 ۵. در بهای واحد پمپ های زمینی، آب بند مکانیکی (mechanical seal) منظور نشده است.

 ۶ کسر بها نسبت به ردیف های گروه ۴، در صورتی که الکتروموتور سه فاز، با حدود ۳۰۰۰ دور در دقیقه باشد، هشت (۸) درصد بهای واحد ردیف مربوط است.

یک دیدگاه بگذارید

مازاد 6

خدمات شاخص عمران

error: مجاز به کپی محتوا نمی باشید