سایت تخصصی شاخص عمران
منو اصلی

سایت تخصصی مناقصات و امور پیمان

– مشاوره و خدمات دفتر فنی پروژه های عمرانی

– مشاوره، تهیه و تنظیم اسناد شرکت در مناقصه

– ارائه خدمات مدیریت پروژه و کنترل پروژه

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
ShakhesOmran.ir

گروه مهندسین شاخص عمران

گروه فنی مهندسی شاخص عمران راه حل های کارآمدی را در مسائل فنی، اجرایی و حقوقی قراردادهای پیمانکاری برای شرکتهای مهندسی به ارمغان می آورد که علاوه بر جلوگیری از هدر رفت زمان به حفظ سرمایه پیمانکاران نیز کمک شایسته ای می نماید. امید است مهندسین شاخص عمران با تکیه بر علم، دانش و تجربه بتواند به خوبی در خدمت جامعه مهندسی این مرز و بوم باشد.

بخشنامه و آیین نامه ها

مازاد 2

مازاد5

تفسیر

فصل بیست و یکم.فن کویل،یونیت هیتر

مقدمه

۱. فن کویل های زمینی (موضوع گروه ۱)، شامل قاب آهنی با رنگ پخته، کلید چند وضعیتی انتخاب سرعت، الکتروموتور چند سرعته مجهز به خازن، فن با خروجی هوا از بالا یا از پهلو، صافی هوا (قابل شستشو)، شلنگ مخصوص قابل انعطاف، شلنگ لاستیکی تخلیه، کویل سه ردیفه با لوله های مسی و پره های آلومینیومی و بدون دمپر هوای تازه هستند.

 ۲. فن کویل های کانالی (موضوع گروه ۴)، شامل بدنه از ورق گالوانیزه و پلنوم هوای برگشت برای نصب داخل سقف کاذب، کلید چند وضعیتی انتخاب سرعت، الکتروموتور چند سرعته مجهز به خازن، فن با خروجی هوا از جلو، صافی هوا (قابل شستشو)، شلنگ مخصوص قابل انعطاف، شلنگ لاستیکی و تشتک تخلیه، کویل چهار ردیفه با لوله های مسی و پره های آلومینیومی هستند.

 ٣. چنانچه فن کویل سقفی توکار دارای پلنوم هوای برگشت باشد ۵+ درصد اضافه بها نسبت به ردیف های گروه ۱ پرداخت خواهد شد. چنانچه فن کویل های سقفی توکار فاقد پلنوم هوای برگشت باشد ۵- درصد کسر بها نسبت به ردیف های گروه ۱ اعمال خواهد شد.

 ۴. یونیت هیترها، مجهز به کویل های مسی آب گرم، روپوش و الکتروموتور ۱۴۵۰ دور در دقیقه هستند.

 ۵. در شرح ردیف یونیت هیترها، منظور از نوع افقی یا قایم، جهت پرتاب هوا است.

 ۶. ظرفيت ها در دور بالا (حداکثر ۱۴۵۰ دور در دقیقه) محاسبه شده است. .اضافه بهانسبت به ردیف های گروه های ۲ و ۳، در صورتی که یونیت هیتر با الکترو موتور ۹۰۰ دور انتخاب شود، سی و پنج (۳۵) درصد ردیف مربوط است.

7.اضافه بها نسبت به ردیف های گروههای ۲ و ۳، در صورتی که یونیت هیتر با الکترو موتور ۶۰۰ دور انتخاب شود، سی و پنج (۳۵) درصد ردیف مربوط است.

 ۸. هر لیتر در ثانیه معادل 2.119 فوت مکعب در دقیقه (cfm) و هر کیلو کالری در ساعت معادل 3.968 بی تی یو در ساعت است.

9-دستگاه های هوارسان این فصل موضوع گروه5 ، هوارسان یک منطقه ای با بدنه دوجداره عایق کاری شده، اسکلت از پروفیل های مستحکم و به صورت یکپارچه یا قطعاتی می باشد. حداقل مشخصات فنی دستگاه های هوارسان به شرح زیر می باشد:

 – بدنه قطعات و قسمت های مختلف هوارسان: اسکلت از پروفیل مستحکم. بدنه خارجی از ورق گالوانیزه به ضخامت حداقل ۱ میلی متر، ۲۵ | الى ۵۰ میلی متر عایق حرارتی از نوع پشم سنگ یا پلی یورتان، رویه داخلی از ورق گالوانیزه به ضخامت حداقل ۶ میلی متر که بدنه خارجی رنگ آمیزی می گردد.

– محفظه فن شامل: (بلوئر) BLOWER و HOUSING آن، الکتروموتور و پولی الکتروموتور، شفت، یاتاقان، پولی فن، تسمه، لرزه گیر های زیر قسمت های متحرک، قسمت تخلیه هوا و درب هوابند بازدید قطعات داخلی متناسب با اندازه بلوئر یا بلوئرها.

– بلوئرهای هوارسان ها از نوع سانتریفیوژ FORWARD CURVED با دو ورودی هوا می باشند.

– هوارسان های این فصل با فشار استاتیکی کل تا 2.5 اینچ ستون آب می باشند.

– کویل گرمایی دو ردیفه و کویل سرمایی ۴ ردیفه، با ظرفیت ۸ پره در اینچ برای هوارسان ها در نظر گرفته شده است. چنانچه در هوارسانی از ردیف های کویل بیشتری استفاده شده باشد از ردیف ۲۱۰۶۰۱ پرداخت می گردد. محفظه کويل متناسب جهت اتصال به محفظه فن، شامل کویل های سرمائی، گرمائی و یا کویل های سرمائی و گرمائی، کویل ها از لوله های مسی به قطر حدود8/5 اینچ و ضخامت حداقل 0.6 میلی متر و پره ها از جنس آلمینیوم به ضخامت حداقل 120 میکرون می باشد. مساحت کویلها از حاصلضرب سطح مقابله کویل  FACE AREAو تعداد ردیف کویل به دست می آید.

– جعبه اختلاط و تصفیه مقدماتی هوا: شامل فیلتر آلومینیومی قابل شستشو و تعو ضی به ضخامت 5سانتیمتر، درب هوابند بازدید و تعو ض
فیلتر ها ، در یچه و دمپرهاي هواي تازه و برگشت. ابعاد جعبه اختلاط هوا متناسب جهت اتصال به محفظه فن می باشد. جعبه مخلوط کننده هوا
شامل فیلتر آلومینیومی قابل شستشو می باشد. سرعت عبور هوا از کویل های سرمایی یا گرمایی حداکثر ۵۰۰ فوت در دقیقه و عبور از فیلترهای آلومینیومی ۳۵۰ فوت در دقیقه می باشد.

– در هوارسان هائی که از دو دستگاه بلوئر استفاده می شود، باید از دو الکترو موتور مجزا استفاده گردد.

– قیمت الکتروموتور در بهای ردیف ها دیده شده است.

– سایر متعلقات هوارسان مانند رطوبت زن ، فیلتر کیسه ای با محفظه آن، اینورتور و غیره در ردیف ها منظور نشده است.

 ۱۰. چنانچه ظرفیت هواساز مورد نیاز پروژه به مقدار ۱۰٪ کمتر یا بیشتر از ظرفیت مندرج در یکی از شرح ردیف ها باشد، از بهای همان ردیف استفاده می شود، در غیر اینصورت از روش میان یایی برای تعیین قیمت استفاده می شود. به عنوان مثال چنانچه ظرفیت هواساز مورد نیاز ۵۵۰۰ فوت مکعب در دقیقه باشد از شرح ردیف شماره ۲۱۰۵۰۳ استفاده می شود و چنانچه ۵۸۰۰ فوت مکعب در دقیقه باشد روش میان یابی بین ردیف های ۲۱۰۵۰۳ و ۲۱۰۵۰۴ قابل عمل خواهد بود.

یک دیدگاه بگذارید

مازاد 6

خدمات شاخص عمران

error: مجاز به کپی محتوا نمی باشید