سایت تخصصی شاخص عمران
منو اصلی

سایت تخصصی مناقصات و امور پیمان

– مشاوره و خدمات دفتر فنی پروژه های عمرانی

– مشاوره، تهیه و تنظیم اسناد شرکت در مناقصه

– ارائه خدمات مدیریت پروژه و کنترل پروژه

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
ShakhesOmran.ir

گروه مهندسین شاخص عمران

گروه فنی مهندسی شاخص عمران راه حل های کارآمدی را در مسائل فنی، اجرایی و حقوقی قراردادهای پیمانکاری برای شرکتهای مهندسی به ارمغان می آورد که علاوه بر جلوگیری از هدر رفت زمان به حفظ سرمایه پیمانکاران نیز کمک شایسته ای می نماید. امید است مهندسین شاخص عمران با تکیه بر علم، دانش و تجربه بتواند به خوبی در خدمت جامعه مهندسی این مرز و بوم باشد.

بخشنامه و آیین نامه ها

مازاد 2

مازاد5

تفسیر

فصل بیست و یکم . کابل های تلفن

مقدمه

١. تمام کابلهای تلفن زمینی از نوع A – 2Y ( st ) 2Y و کابلهای تلفن هوایی مهاردار از نوعA – 2Y ( L ) 2Y – T درج شده در این فصل باید بر طبق استاندارد 708 IEC ساخته شده باشند. همچنین تمام کابلهای تلفن هوایی از نوع j- Y ( st )Y درج شده در این فصل باید بر طبق استاندارد IEC 189 یا 0815VDE ساخته شده باشند.

 ۲. تمام کابلهای نوری درج شده در این فصل باید براساس توصیه های اتحادیه بین المللی ارتباطات 652ITU – G و 655ITU -G ساخته شده باشند.

 ٣. واژه های SM یا NZ بکار رفته در این فصل، نوع فیبر استفاده شده در کابلهای نوری را مشخص کرده و اعداد ZY بیانگر تعداد تیوب (Y) و تعداد فیبر در هر تیوب (Z) می باشد.

 ۴. در عملیات نصب و خواباندن کابل های تلفن زمینی درون ترانشه، عملیات خاکی پیش بینی نشده و هزینه این گونه عملیات، در بهای واحد کار منظور نشده است.

 ۵. در صورتی که کابل های تلفن زمینی یا خاکی، روی دیوار نصب شوند، ۱۵ درصد به بهای واحد ردیف مربوط اضافه خواهد شد.

 ۶. در صورتی که کابل های تلفن زمینی یا خاکی داخل لوله یا روی سینی کابل نصب شوند، ۸ درصد به بهای واحد ردیف مربوط اضافه خواهد شد.

7.هزینه بستها و تمام متعلقات مربوط برای نصب کابل های تلفن روی دیوار یا روی سینی کابل، در قيمتها منظور نشده و برای تعیین قیمت تهیه و نصب انواع بستها و متعلقات مربوط، باید از ردیف های فصل بیست و هشتم (وسایل متفرقه) استفاده شود.

۸.در قیمتهای این فصل، هزینه آزمایش کابل های تلفن بامیگرو مانند آن، منظور نشده و هزینه عملیات یاد شده، همراه با هزینه سربندی، لحیم کاری برای هر زوج، به صورت ردیف مستقلی در فصل بیست و دوم (وسایل ارتباطی) پیش بینی شده است.

یک دیدگاه بگذارید

مازاد 6

خدمات شاخص عمران

خدمات شاخص عمران

error: مجاز به کپی محتوا نمی باشید