سایت تخصصی شاخص عمران
منو اصلی

سایت تخصصی مناقصات و امور پیمان

– مشاوره و خدمات دفتر فنی پروژه های عمرانی

– مشاوره، تهیه و تنظیم اسناد شرکت در مناقصه

– ارائه خدمات مدیریت پروژه و کنترل پروژه

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
ShakhesOmran.ir

گروه مهندسین شاخص عمران

گروه فنی مهندسی شاخص عمران راه حل های کارآمدی را در مسائل فنی، اجرایی و حقوقی قراردادهای پیمانکاری برای شرکتهای مهندسی به ارمغان می آورد که علاوه بر جلوگیری از هدر رفت زمان به حفظ سرمایه پیمانکاران نیز کمک شایسته ای می نماید. امید است مهندسین شاخص عمران با تکیه بر علم، دانش و تجربه بتواند به خوبی در خدمت جامعه مهندسی این مرز و بوم باشد.

بخشنامه و آیین نامه ها

مازاد 2

مازاد5

تفسیر

فصل دوازدهم . حمل و نقل

مقدمه

1.هزینه بارگیری، حمل تا فاصله ۳۰ کیلومتر و باراندازی، برای مصالح تحویلی کارفرما یا مصالح تهیه شده توسط پیمانکار، از محل تحویل یا تهیه تا انبار کارگاه و همچنین از انبار کارگاه تا محل مصرف، در قیمت ردیفهای این فهرست بها در نظر گرفته شده است. هزینه حمل مازاد بر ۳۰ کیلومتر، تنها، برای سیمان، آهن آلات، مصالح سنگی، آهک، آجر، لوله ها، اتصاليها، پله و قاب و دریچه چدنی، بر حسب مورد بر اساس ردیفهای این فصل پرداخت می شود و برای سایر مصالح، هیچ گونه هزینه حمل جداگانه ای پرداخت نخواهد شد.

 ۲. مقادیر هر یک از مصالح موضوع بند ۱ که در محاسبه هزینه حمل مازاد بر ۳۰ کیلومتر مورد استفاده قرار می گیرد، به شرح زیر تعیین می شود:

1-2. سیمان

 مقدار سیمان، بر اساس عیار سیمان در بتن، به اضافه ۶ درصد برای اتلاف سیمان، محاسبه می شود.

2-2. آهن آلات

 به ازای هر یک کیلوگرم فولاد مصرفی، از میلگرد و پروفیلهای متداول، مانند انواع تیر آهن، ناو دانی، نبشی، سپری، لوله و ورقهای تقویتی و تصالی که بر اساس مشخصات و نقشه های اجرایی مشخص می شود، 1.05کیلوگرم بابت حمل، منظور می شود.

3-2. مصالح سنگی (شن، ماسه، سنگ قلوه، سنگ ریشه دار) و آهک.

1-3-2. برای هر متر مکعب انواع بتن، 2.2 تن شن و ماسه محاسبه می شود.

2-3-2. برای هر متر مکعب خشکه چینی با قلوه سنگ، 2 تن سنگ قلوه محاسبه می شود.

3-3-2. . برای هر متر مکعب خشکه چینی با سنگ ریشه دار، 1.84 تن سنگ ریشه دار محاسبه می شود.

4-3-2. . برای هر متر مکعب شن، ماسه، مصالح زهکشی، اساس، زیراساس کوبیده شده، 2 تن مصالح سنگی، و برای هر متر مکعب شفته آهکی، معادل وزن پودر آهک مصرفی، محاسبه می شود.

٣. مقادير تعیین شده در بندهای مقدمه این فصل تنها برای احتساب هزینه های حمل است و قابل استناد برای محاسبه مقادیر مصالح و یا سایر موارد، نخواهد بود.

۴. مبدا حمل سیمان، برای پرداخت هزینه حمل، به شرح زیر تعیین می شود:

1-4. چنانچه سیمان به طور مستقیم از کارخانه های داخلی خریداری شود، مبدا حمل، محل کارخانه مربوط است. در این حالت محل خرید باید قبلا به تایید مهندس مشاور و تصویب کارفرما برسد.

2-4. چنانچه سیمان به طور مستقیم از کارخانه های داخلی خریداری نشود، مبدا حمل محل نزدیکترین کارخانه سیمان (که سیمان مورد نظر را تولید می کند)، خواهد بود.

 ۵. مبدأ حمل فولاد، برای پرداخت هزینه حمل به شرح زیر تعیین می شود:

1-5. در صورتی که فولاد، به طور مستقیم از تولید کنندگان داخلی یا بورس کالا خریداری شود، مبدأ حمل برای خرید از تولید کنندگان داخلی محل تولید و برای خریدهای بورس کالا، محل تحویل خواهد بود. در این حالت محل خرید یا تحویل باید قبلا به تأیید مهندس مشاور و تصویب کارفرما برسد.

2-5. در صورتی که فولاد به طور مستقیم از تولید کنندگان داخلی یا بورس کالا خریداری نشود، مبدأ حمل نزدیکترین محل تولید فولاد به کارگاه است که فولاد مورد نظر را تولید می کند. کارخانه های نورد نیز جزو تولید کنندگان محسوب می شوند.

 ۶. بهای حمل مصالح سنگی، آجر و آهک و … طبق ردیفهای حمل آهن آلات و سیمان پاکتی محاسبه می شود.

۷. بهای حمل اتصالی ها و پله و قاب و دریچه چدنی، با استفاده از بهای واحد ردیفهای حمل آهن آلات و سیمان پاکتی و اعمال ضریب 2.5 محاسبه می شود.

۸. بهای ردیفهای حمل لوله های آزبست سيمان، بتنی و فایبر گلاس ( G.R.P ) فاضلابی و بتنی یا بتن پلیمری فاضلابی مخصوص لوله رانی (برای تعداد کل شاخه لوله حمل شده و بر اساس متر طول مفید هر شاخه در لوله گذاری)، برای لوله به قطر ۳۰۰ میلی متر، پیش بینی شده است. بهای حمل لوله های فوق با سایر قطر ها، بر حسب مورد، با استفاده از بهای واحد ردیفهای حمل لوله به قطر ۳۰۰ میلی متر، و اعمال ضرایب درج شده در جدول ۷، تعیین می شود.

ضرایب حمل لوله فاضلاب مخصوص لوله رانی

۹. بهای ردیفهای حمل لوله های پی وی سی و پلی اتیلن فاضلابی و پلی اتیلن فاضلابی مخصوص لوله رانی (برای تعداد کل شاخه لوله حمل شده و بر اساس متر طول مفید هر شاخه در لوله گذاری)، برای لوله به قطر ۳۱۵ میلی متر، پیش بینی شده است. بهای حمل لوله های فوق با سایر قطر ها، بر حسب مورد، با استفاده از بهای واحد ردیفهای حمل لوله به قطر ۳۱۵ میلی متر، و اعمال ضرایب درج شده در جدول ۸، تعیین می شود.

ضرایب حمل لوله فاضلاب مخصوص لوله رانی .

۱۰. بهای حمل سیمان فله چنانچه مسافت حمل (مبدا – مقصد) تا ۴۵۰ کیلومتر باشد، طبق ردیفهای حمل آهن آلات و سیمان پاکتی پرداخت می شود و اگر مسافت حمل بیشتر از ۴۵۰ کیلومتر باشد، بر اساس ردیفهای حمل آهن آلات و سیمان پاکتی، با اعمال ضریب 1.5 به قیمت ردیف های مربوط، برای تمام طول مسیر، پس از کسر ۳۰ کیلومتر پرداخت می شود.

۱۱. چنانچه حمل مصالح در راههای خاکی و شنی انجام شود، بهای واحد ردیفهای این فصل به اضافه ۳۰ درصد، پرداخت می شود.

 ۱۲. مبنای تعیین مسافت حمل، نزدیکترین راه طبق آخرین دفترچه مسافت وزارت راه و شهرسازی است، و در مورد راههایی که در دفترچه یاد شده، مسافتی برای آنها تعیین نشده است، با در نظر گرفتن کوتاهترین فاصله، طبق نظر مهندس مشاور، فاصله آنها تعیین می شود.

یک دیدگاه بگذارید

مازاد 6

خدمات شاخص عمران

error: مجاز به کپی محتوا نمی باشید