سایت تخصصی شاخص عمران
منو اصلی

سایت تخصصی مناقصات و امور پیمان

– مشاوره و خدمات دفتر فنی پروژه های عمرانی

– مشاوره، تهیه و تنظیم اسناد شرکت در مناقصه

– ارائه خدمات مدیریت پروژه و کنترل پروژه

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
ShakhesOmran.ir

گروه مهندسین شاخص عمران

گروه فنی مهندسی شاخص عمران راه حل های کارآمدی را در مسائل فنی، اجرایی و حقوقی قراردادهای پیمانکاری برای شرکتهای مهندسی به ارمغان می آورد که علاوه بر جلوگیری از هدر رفت زمان به حفظ سرمایه پیمانکاران نیز کمک شایسته ای می نماید. امید است مهندسین شاخص عمران با تکیه بر علم، دانش و تجربه بتواند به خوبی در خدمت جامعه مهندسی این مرز و بوم باشد.

بخشنامه و آیین نامه ها

مازاد 2

مازاد5

تفسیر

فصل سی و دوم. سختی گیر

مقدمه

1-دستگاههای سختی گیر، موضوع ردیف های گروه ۱، از نوع دستی، شامل منبع سختی گیر از ورق فولادی گالوانیزه با فشار کار 7 بار (psi 100)، منبع آب نمک با پوشش ضدخورندگی (هر دو منبع باید در مقابل مواد شیمیایی مقاوم باشند)، شیرهای دستی، کنتور آب مجهز به زنگ اعلام خبر شستشوی معکوس و رزین مخصوص است.

2-دستگاههای سختی گیر، موضوع ردیف های گروه ۲، از نوع نیمه خودکار، شامل منبع سختی گیر از ورق فولادی گالوانیزه با فشار کار 7 بار (psi 100)، منبع آب نمک با پوشش ضد خورندگی (هر دو منبع باید در مقابل مواد شمیایی مقاوم باشند) با کنترلهای نیمه خودکار از جمله شیر سه وضعیتی دستی، کنتور آب مجهز به زنگ اعلام خبر برای شستشوی معکوس به طور خودکار و رزین مخصوص است.

3-قدرت تصفیه و مقدار جریان دایمی آب، برای حالت حداکثر محاسبه شده است.

4-هر لیتر در دقیقه معادل /0.264گالن (. U . S Gal) در دقیقه است.

5- دستگاه تصفیه آب خاکستری با استفاده از غشاهای سرامیکی نانو ساختار در دو مرحله با غشاهای میکرو فیلتراسیون (MF) و غشاهای اولترافیلتراسیون (UF) ، كليه آلودگی های آب خاکستری اعم از دترجنت ها، چربی، آلودگی های بیولوژیکی، کدورت و … را حذف نموده و آب تصفیه شده پس از گندزدایی از دستگاه خارج می شود.

 دستگاه شامل غشاهای سرامیکی نانو ساختار میکروفیلتراسیون، برای حذف آلودگی ها و کاهش BOD و COD آب خاکستری و غشاهای سرامیکی نانو ساختار اولترا فیلتراسیون جهت گندزدایی آب تصفیه شده خروجی، پمپ و الکتروموتور و کمپرسور و تلمبه های عبور آب از فیلترها، لوازم کنترل و تابلوی مربوطه به صورت یکپارچه خواهد بود. به نحوی که فقط لوله های ورودی و خروجی به سامانه مزبور وصل می گردد.

آب تصفیه شده توسط دستگاه تصفیه فیزیکی پساب خاکستری باید مطابق استانداردهای خروجی فاضلاب” که به استناد ماده ۵ آیین نامه جلوگیری از آلودگی آب و توسط سازمان محیط زیست تهیه شده است و همچنین نشریه شماره ۵۳۵ ابلاغی این سازمان و رعایت سایر ضوابط و آیین نامه های مربوطه، باشد. آب خروجی از دستگاه باید شاخص های مربوط به هر سه سطح اشاره شده در این استاندارد را که عبارتند از “تخلیه به آب های سطحی”، “تخليه به چاه جاذب”، “مصارف کشاورزی و آبیاری” را پاس نماید. دستگاه تصفیه پساب فقط می تواند در آبیاری فضای سبز ساختمان استفاده شود و هم چنین لازم است گواهی نامه نانو مقیاس را از ستاد نانوی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری دریافت کرده باشد.

یک دیدگاه بگذارید

مازاد 6

خدمات شاخص عمران

error: مجاز به کپی محتوا نمی باشید