سایت تخصصی شاخص عمران
منو اصلی

سایت تخصصی مناقصات و امور پیمان

– مشاوره و خدمات دفتر فنی پروژه های عمرانی

– مشاوره، تهیه و تنظیم اسناد شرکت در مناقصه

– ارائه خدمات مدیریت پروژه و کنترل پروژه

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
ShakhesOmran.ir

گروه مهندسین شاخص عمران

گروه فنی مهندسی شاخص عمران راه حل های کارآمدی را در مسائل فنی، اجرایی و حقوقی قراردادهای پیمانکاری برای شرکتهای مهندسی به ارمغان می آورد که علاوه بر جلوگیری از هدر رفت زمان به حفظ سرمایه پیمانکاران نیز کمک شایسته ای می نماید. امید است مهندسین شاخص عمران با تکیه بر علم، دانش و تجربه بتواند به خوبی در خدمت جامعه مهندسی این مرز و بوم باشد.

بخشنامه و آیین نامه ها

مازاد 2

مازاد5

تفسیر

فصل سی و پنجم. کارهای دستمزدی

مقدمه

 ١. کارهای دستمزدی موضوع این فصل، برای کارهایی پیش بینی شده است که:

1 – 1. مصالح آنها توسط و به هزینه کارفرما تهیه می شود. هنگام تهیه برآورد، شرح ردیف و بهای واحد کارهای دستمزدی مورد نظر، شامل بارگیری، حمل و باراندازی در کارگاه، جابجایی های لازم، نصب و راه اندازی، به صورت ستاره دار مطابق بند ۲-۱ دستورالعمل کاریرد، تهیه و در این فصل درج می شود.

۲ – ۱. هزینه تهیه مدارک و انجام خدماتی مانند موارد درج شده در بندهای (۵-۲)، (۵-۳) و (۵-۴) دستورالعمل کاربرد.

6 پاسخ
 1. ظاهری

  سلام
  یه قرارداد با اب فاضلاب دارم تعدیل هم داره
  ولی ببضی از ایتمهاش مثل لوله کارفرما به من میده .ایا به ایتمهای اجرای لوله تعدیل تعلق میگیره یا نه فقط به ایتمهایی ک خرید و اجرا با خودم هست
  ممنون

  1. شاخص عمران

   با سلام.
   به ایتم های دستمزدی شما نیز مطابق شاخص های تعدیل (فصل کارهای دستمزدی) تعدیل تعلق خواهد گرفت.

 2. احمدی

  سلام
  یه قرارداد با شرکت نفت دارم با موضوع اجرای عملیات لوله کشی که اجرا با من هست و خرید اقلام مصرفی مانند الکترود،گاز ارگون،صفحه سنگ،ابزارالات مصرفی،رادیو گرافی،تنش زدایی،و ماشین الات سبک ،تامین برق،تامین ژنراتور،تامین کمپرسور با من هست و مصالح مانند لوله با کارفرما هست که تعدیل که بهم می دهند بر اساس فصل کار های دستمزدی هست ولی در قرارداد چیزی در مورد اینکه بر اساس چه فصلی بدهند نوشته نشده ولی من ادعا دارم که باید براساس فصل لوله ها فولادی فهرست بها تاسیسات مکانیکی باید بدهید ایا ادعا من درست هست
  ممنون

  1. شاخص عمران

   با سلام
   بسته به فهرست بهایی که قرارداد بر اساس آن منعقد گردیده می بایست مطابق “دستورالعمل نحوه محاسبه تعدیل پیمان های صنعت نفت بخش c و P از قرارداد های EP ، PC ، EPC ، P و C” یکی از روابط انتخاب گردد که توضیحات کافی در این دستورالعمل در خصوص انتخاب شاخص های تعدیل فصلی و رشته ای داده شده است. به عنوان مثال اگر اگر فهرست بهای قراردا مربوط به رشته های خطوط لوله بین شهری انتقال نفت و گاز، خطوط لوله گاز شهری یا خطوط کمربندی و تغذیه نفت و گاز باشد بسته به جنس لوله از شاخص فصل لوله هاي فولادي اتصال جوشي فهرست بهاي پايه رشته خطوط انتقال آب یا شاخص گروهي فصل چهارم، عمليات لوله گذاري با لوله پلي اتيلن فهرست بهاي پايه رشته شبكه توزيع آب استفاده می گردد.
   همچنین در فهرست بهاي رشته هاي:
   – نصب پالايشگاههاي نفت و گاز، واحدهاي پتروشيمي و واحدهاي تفكيك مايعات گازي
   – نصب تلمبه خانه هاي نفت و انبارهاي نفت منطقه اي.
   – نصب واحدهاي بهرهبرداري نفت و گاز و ايستگاههاي تراكم گاز.
   – نصب واحدهاي سرچاهي نفت و گاز و چندراهه ها.
   بسته به هر یک از فهرست بهای فوق با توجه به دستورالعمل مذکور از شاخص های فصول مختلف می توان استفاده نمود که در برخی روابط شاخص های کارهای دستمزدی به همراه شاخص فصول مربوطه به صورت همزمان تاثیر گذار خواهند بود.

یک دیدگاه بگذارید

مازاد 6

خدمات شاخص عمران

error: مجاز به کپی محتوا نمی باشید