سایت تخصصی شاخص عمران
منو اصلی

سایت تخصصی مناقصات و امور پیمان

– مشاوره و خدمات دفتر فنی پروژه های عمرانی

– مشاوره، تهیه و تنظیم اسناد شرکت در مناقصه

– ارائه خدمات مدیریت پروژه و کنترل پروژه

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
ShakhesOmran.ir

گروه مهندسین شاخص عمران

گروه فنی مهندسی شاخص عمران راه حل های کارآمدی را در مسائل فنی، اجرایی و حقوقی قراردادهای پیمانکاری برای شرکتهای مهندسی به ارمغان می آورد که علاوه بر جلوگیری از هدر رفت زمان به حفظ سرمایه پیمانکاران نیز کمک شایسته ای می نماید. امید است مهندسین شاخص عمران با تکیه بر علم، دانش و تجربه بتواند به خوبی در خدمت جامعه مهندسی این مرز و بوم باشد.

بخشنامه و آیین نامه ها

مازاد 2

مازاد5

شرح

بالانس متریال در پروژه های عمرانی

طبق تجربه و آمار مقدار قابل توجهی از بودجه های پروژه ها ی عمرانی  مربوط به تهیه و خرید مصالح می باشد که می بایست به دقت کنترل گردد، به طور کلی هر واحد از پروژه که به نوعی با متریال سر و کار دارد در کنترل متریال نقش ایفا می کندچه به صورت مستقیم چه غیر مستقیم .

واحد دفتر فنی و مهندسی می بایست براساس نقشه های موجود اقدام به متره متریال مورد نیازه پروژه نماید سپس به کارفرما و یا واحد تدارکت خود در خواست متریال مورد نیاز را اعلام نماید از طرفی می بایست آمار متریالهای ورود به انبار کارگاه ، مصالح خروجی از انبار و موجودی ،  مصرف شده پروژه و پرتی مجاز مصالح مصرفی را محاسبه نماید و با مقایسه بررسی موارد شرح داده شده بالانس متریال پروژه مشخص می گردد و این امر موجب کنترل مواردی چون کنترل مصرف بینه متریال، برنامه ریزی جهت سفارش مصالح،کنترل مالی ،کنترا انبارداری و …. پروژه می باشد.

در صد مجاز پرت براساس فهرست بهاء و تجربه

در صد مجاز پرت براساس فهرست بهاء و تجربه

یک دیدگاه بگذارید

مازاد 6

خدمات شاخص عمران

error: مجاز به کپی محتوا نمی باشید
p{text-align:justify}