ShakhesOmran.ir
منو اصلی

سایت تخصصی مناقصات و امور پیمان

– مشاوره و خدمات دفتر فنی پروژه های عمرانی

– مشاوره، تهیه و تنظیم اسناد شرکت در مناقصه

– ارائه خدمات، کنترل پروژه، کلیم و ادعا

سایت تخصصی شاخص عمران

گروه مهندسین شاخص عمران

گروه فنی مهندسی شاخص عمران راه حل های کارآمدی را در مسائل فنی، اجرایی و حقوقی قراردادهای پیمانکاری برای شرکتهای مهندسی به ارمغان می آورد که علاوه بر جلوگیری از هدر رفت زمان به حفظ سرمایه پیمانکاران نیز کمک شایسته ای می نماید. امید است مهندسین شاخص عمران با تکیه بر علم، دانش و تجربه بتواند به خوبی در خدمت جامعه مهندسی این مرز و بوم باشد.

مازاد5

نحوه ارایه پیشنهاد قیمت از سوی پیمانکاران

سازمان برنامه بودجه طی بخشنامه 100/76574 دستورالعملی جهت نحوه ارایه پیشنهاد قیمت از سوی پیمانکاران،به تفکیک فهرست های پایه و غیر پایه تهیه نموده ،که این دستور العمل جهت ارجاع کار در قالب مناقصه،ترک مناقصه و تعیین پیمانکار منتخب در زمان واگذاری نافذ است وباید رعایت گردد.

شرکت های پیمانکاری جهت شرکت در مناقصه اقدام به خریداسنادمناقصه نموده که از طریق فرخوان اعلام می شود از طرف دستگاه مناقصه گذار، بسته به نوع مناقصه یک مرحله یا دومرحله ای بودن، شر کت ها می بایست اسنادی از مشخصات شرکت، اسناد ثبتی، گواهی های صلاحیت و… ارائه نماید در بخش دوم می بایست پیشنهاد قیمت خود را در قالب بخشنامه 100/76574 ارائه نمایند.

پیمانکاران با توجه به سابقه و تجربه کاری خوداقدام به جمع آوری اطلاعات ( فنی، منطقه ای، هزینه مصالح و نیروی انسانی و …) پروژه کرده و با در نظر گرفتن هزینه های بیمه،مالیات، هزینه های بالاسری و سود پیمانکاری قیمت پیشنهادی خود را تهیه می نماید و سپس قیمت برآوردی را در قالب بخشنامه 100/76574 قرار میدهند و پیشنهاد قیمت خود را ارئه می کنند.

در دستور عمل نحوه ارایه پیشنهاد قیمت سه جدول ((الف))،((ب))،((پ)) تعریف شده که تعدادی از ستونها می بایست توسط پیمانکار پرشود و پیشنهاد قیمت ارایه شده طی جداول تعریف شده می باشد.

*-ستون های 1،2،3،4 توسط دستگاه اجرایی،با استفاده از اطلاعات مندرج در جداول خلاصه برآورد مالی، ستون 5،6 توسط پیمانکار کامل می شود.

عنوان فصل:  در ستون عنوان فصل هربخش از فهرست که مجموعه ای از ردیف ها با ماهیت مشابه در آن دسته بندی شده است وارد می گردد به عنوان مثال کلیه آیتم های پایه و غیر پایه که مربوط به فصل دو عملیات خاکی با دست  فهرست بهاء ابنیه می باشد در ستون عنوان فصل قید می گردد.

برآورد فصل(اقلام پايه و غير پايه): در ستون برآورد فصل مقدار هر ردیف دربهاء واحد آن ضرب نموده، اعم از ردیف های پایه و غیر پایه(ستاره دار) سپس مجموع ریالی ردیف های هر فصل را در ستون برآورد فصل مربوطه قید می گردد.

برآورد فصل پس از اعمال تمامي ضرايب:در ستون برآورد فصل پس از اعمال ضرایب  قید می گردد.

*- ضرایب :اعدادی که به منظور جبران هزینه های ویژه،طبق ضوابط و دستور العملهای مربوط،به برآورد اعمال می شود مانند(ضریب بالاسری،منطقه و … )

مبلغ پيشنهادي پيمانكار با احتساب تمامي ضرايب و هزينه هاي مورد نظر:در ستون ضریب پیشنهادی پیمانکار در برآورد فصل پس از اعمال کلیه ضرایب اعمال می گردد و در ستون فوق قرار می گیرد.

ضريب پيشنهادي جزء : ضریب پیشنهادی جزء ضریبی است که از تقسیم مبلغ پیشنهادی پیمانکار برای هر فصل(باتوجه به تمامی شرایط) به مبلغ برآورده شده توسط دستگاه اجرای همان فصل حاصل می شود.

*- ضریب پیشنهادی جزء در (1-صورت وضعیت موقت و قطعی 2- افزایش و کاهش مقادیر) ملاک محاسبه قرار می گیرد.

*- ضریب پیشنهادی جزء مربوط به مبلغ برآورد تجهیز وبرچیدن کارگاه نیز از تقسیم مبلغ پیشنهادی پیمانکار به مبلغ بر آورد شده که توسط دستگاه اجرایی حاصل می شود.

ستونهای 1 و2 توسط دستگاه اجرایی و 3 و 4 توسط پیمانکار پر می شود .

ردیف های 1 الی 4 از جداول( الف) منقل می گردد به جدول( پ) و برای تجهیز کارگاه از جدول( ب) منتقل می شود به جدول (پ).

ضریب پیشنهادی کل از تقسیم مبالغ ستون (4) جدول پ به جمع نظیر در ستون (3)  بدست می آید.

نکات مهم

– برای محاسبه ضرایب قابل اعمال به مبلغ هر فصل ها، تمامی ضرائب منظور شده در برآورد،بطور متوالی در یکدیگر ضرب شده و حاصل با چهار رقم بعد از ممیز در محاسبات وارد می شود.

– اگر پروژه دارای چند رشته فهرست مختلف باشد می بایست جدول الف جداگانه برای هر رشته تهیه گردد.

– مبلغ پیشنهادی پیمانکار می بایست با مجموع ستون 4 جدول پ برابر باشد در غیر اینصورت قیمت پیشنهاد شده مخدوش از مناقصه حذف می گردد.

– سقف ناشی از افزایش و یا کاهش مقادیر ردیف هایی که ضریب پیشنهادی جزء فصل بیشتر از ضریب پیشنهادی کل باشد( با رعایت محدودیت های مندرج در ماده 29 شرایط عمومی پیمان)حداکثر تا 25 درصد مبلغ فصل مذکور مجاز است، برای افزایش مقادیر این ردیف ها بیش از سقف یاد شده ضریب پیشنهادی کل ملاک است.

ضریب جزء برای قیمت های جدید برای فصل هایی که در برآورد منضم به پیمان قید شده در نظر گرفته می شود و در صورتی که فصل قیمت جدیدی در براورد منضم به پیمان نباشد ضریب پیشنهاد کلی برای ضریب جزءی قیمت جدید در نظر گرفته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات شاخص عمران

گروه مهندسین شاخص عمران

گروه فنی مهندسی شاخص عمران راه حل های کارآمدی را در مسائل فنی، اجرایی و حقوقی قراردادهای پیمانکاری برای شرکتهای مهندسی به ارمغان می آورد که علاوه بر جلوگیری از هدر رفت زمان به حفظ سرمایه پیمانکاران نیز کمک شایسته ای می نماید. امید است مهندسین شاخص عمران با تکیه بر علم، دانش و تجربه بتواند به خوبی در خدمت جامعه مهندسی این مرز و بوم باشد.

ارتباط با ما

تهران – بهجت آباد – خیابان مطهری – خیابان لارستان – خیابان نوروزی – پلاک 18

تماس با دفتر:44587016-021  44587017-021

تلفن همراه: 09123989935

آدرس پست الکترونیکی:    info@shakhesomran.ir

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شاخص عمران می باشد.

error: مجاز به کپی محتوا نمی باشید
p{text-align:justify}