منو اصلی
سایت تخصصی مناقصات و امور پیمان
- مشاوره و خدمات دفتر فنی پروژه های عمرانی - مشاوره، تهیه و تنظیم اسناد شرکت در مناقصه - ارائه خدمات مدیریت پروژه و کنترل پروژه
سایت تخصصی شاخص عمران

گروه مهندسین شاخص عمران

گروه فنی مهندسی شاخص عمران راه حل های کارآمدی را در مسائل فنی، اجرایی و حقوقی قراردادهای پیمانکاری برای شرکتهای مهندسی به ارمغان می آورد که علاوه بر جلوگیری از هدر رفت زمان به حفظ سرمایه پیمانکاران نیز کمک شایسته ای می نماید. امید است مهندسین شاخص عمران با تکیه بر علم، دانش و تجربه بتواند به خوبی در خدمت جامعه مهندسی این مرز و بوم باشد.

مازاد 2

مازاد5

تفسیر

فصل شانزدهم . وسایل فشار متوسط تابلویی

مقدمه

1.در قیمت ردیف های این فصل، هزینه تهیه، حمل، نصب، برقراری اتصالات، آزمایش و راه اندازی انواع تابلوهای فشار متوسط فلزی ایستاده، تمام بسته، ثابت یا کشویی با قابلیت توسعه از طرفین، که در کارخانه مونتاژ شده اند و در پستهای توزیع برق و پستهای پاساژ، مراکز توزیع نیرو مورد استفاده قرار می گیرند، در نظر گرفته شده است.

 ۲. تابلوهای درج شده در این فصل، باید با استاندارد IEC298 منطبق باشد و تجهیزات آنها باید براساس استانداردهای 56

IEC129 IEC IEC265 IEC282 و یا استانداردهای مشابه باشد.

 3.برای تعیین قیمتردیف های این فصل، نصب تابلوهای فشار متوسط درون ساختمان در نظر گرفته شده و شامل مراحل زیر است:

1 – 3.حمل و استقرار سلول در محل و موقعیت اصلی، شامل بارگیری از انبار کارگاه، تخلیه، قرار دادن روی جک دستی متحرک و جابه جایی، پیاده کردن در محل، رگلاژ کردن در محل و تراز و ردیف کردن با سلولهای مجاور.

۲ – ۳. نصب و مونتاژ نهایی کارگاهی، کنترل اتصالات برقی و مکانیکی داخلی، برقراری اتصالات خارجی، تست و راه اندازی.

 ۴. در تعیین قیمت ردیف های این فصل، هزینه مربوط به وسایل فشار ضعیف، مانند کنترل، اندازه گیری، حفاظت و تنظیم، در نظر گرفته نشده و جهت تعیین هزینه آنها باید ردیف های فصل های مربوط، ملاک عمل قرار گیرند.

 ۵. در صورتی که در ردیف های گروه ۰۱، دژنکتور با فرمان موتوری و با ولتاژهای ۱۱۰ یا ۲۲۰ ولت مستقیم یا ۲۲۰ ولت متناوب باشد، بیست درصد به بهای واحد ردیف های یاد شده اضافه خواهد شد.

 ۶. در صورتی که در ردیف های گروه ۰۳، دژنکتور با فرمان موتوری و با ولتاژهای ۱۱۰ یا ۲۲۰ ولت مستقیم یا متناوب باشد، بیست درصد به بهای واحد ردیف های یاد شده اضافه خواهد شد.

۷. در صورتی که در ردیف های گروه ۱۶، سکسیونر با فرمان موتوری و با ولتاژهای ۱۱۰ یا ۲۲۰ ولت مستقیم یا ۲۲۰ ولت متناوب باشد، سی و پنج درصد به بهای واحد ردیف های یاد شده اضافه خواهد شد.

 ۸.در صورتی که در ردیف های گروه ۰۶، سکسیونر در هوای آزاد نصب شود، بیست درصد به بهای واحد ردیف های یاد شده اضافه خواهد شد.

.9 در صورتی که در ردیف های گروه ۰۷، سکسیونر با فرمان موتوری و با ولتاژهای ۱۱۰ یا ۲۲۰ ولت مستقیم یا متناوب باشد، چهل و پنج درصد به بهای واحد ردیف های یاد شده اضافه خواهد شد.

۱۰. در صورتی که در ردیف های گروه ۱۰، پایه فیوزها جهت نصب در فضای آزاد باشند، ده درصد به بهای واحد ردیف های یاد شده اضافه خواهد شد.

۱۱. در صورت لزوم استفاده از وسایل فشار متوسط تابلویی با ولتاژ7.2، ۱۲، ۲۴، یا ۳۶ کیلوولت باید ردیف های وسایل فشار متوسط با ولتاژ به ترتیب ۶، ۱۱، ۲۰ یا ۳۳ کیلوولت ملاک عمل قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات شاخص عمران

error: مجاز به کپی محتوا نمی باشید
p{text-align:justify}