ShakhesOmran.ir
منو اصلی

سایت تخصصی مناقصات و امور پیمان

– مشاوره و خدمات دفتر فنی پروژه های عمرانی

– مشاوره، تهیه و تنظیم اسناد شرکت در مناقصه

– ارائه خدمات، کنترل پروژه، کلیم و ادعا

سایت تخصصی شاخص عمران

گروه مهندسین شاخص عمران

گروه فنی مهندسی شاخص عمران راه حل های کارآمدی را در مسائل فنی، اجرایی و حقوقی قراردادهای پیمانکاری برای شرکتهای مهندسی به ارمغان می آورد که علاوه بر جلوگیری از هدر رفت زمان به حفظ سرمایه پیمانکاران نیز کمک شایسته ای می نماید. امید است مهندسین شاخص عمران با تکیه بر علم، دانش و تجربه بتواند به خوبی در خدمت جامعه مهندسی این مرز و بوم باشد.

مازاد5

برگزاری مناقصات

پاکت الف

در مناقصات پاکات الف شامل تضامین شرکت در مناقصه می باشد، بعضی از مناقصه گذار ها در اسناد مناقصه خود قید می نمایند گواهی امضاء صاحبان امضاء شرکت، بیمه نامه موضوع پیمان که به مهر و امضاء مناقصه گر رسیده داخل پاکت الف مناقصه قرار داده شود، غیر از اسناد تضمین شرکت در مناقصه که مدارک عمومی پاکت الف کلیه مناقصات می باشد، مابقی مدارک می بایست توسط مناقصه گذار خواسته شود و مناقصه گر براساس مدارک خواسته شده مدارک را تهیه و داخل پاکات الف قرار دهد.

تضامین شرکت در مناقصه

در اسناد مناقصه ارائه شده از سوی مناقصه گذار اعلام می گردد در چه قالب های مناقصه گر می تواند تضیمن شرکت در مناقصه را آماده و در پاکات قرار دهد.

الف : واریز مبلغ تضمین شرکت در مناقصه به شماره حسابی که از سوی مناقصه گذار در اسناد مناقصه اعلام شده و قرار دادن فیش واریزی داخل پاکت الف .

ب : تهیه ضمانت بانکی تضمین شرکت در مناقصه مطابق موارد خواسته شده در اسناد مناقصه.

  • این ضمانت نامه ها برای تضمین انجام بموقع تعهدات مناقصه گر در مقابل مناقصه گذارطبق مفاد اسناد مناقصه بین آنها از طرف بانک و موسسات مالی صادر می شود و معمولا پس از مشخص شدن نفره اول و دوم مناقصه ضمانت نامه های شرکت کنندگان دیگر ظرف مدت یک ماه به آنها عودت داده می شود و بعد از انعقاد قرار داد با نفر اول مناقصه ضمانت نفر دوم نیز ظرف دو هفته آزاد می گردد.

موارد مهم که می بایست در تهیه ضمانت نامه بانکی رعایت نمود

  • اسم کامل موضوع مناقصه کامل بدن کم و کاستی مطابق شرح ذکر شده اسناد مناقصه به بانک داده شود جهت قید در ضمانت نامه بانکی.
  • مدت اعتبار ضمانت نامه و مدت قابل تمدید ضمانت نامه.

 

نمونه فرم ضمنات نامه که در اسناد مناقصه گنجانده می شود.

نظر به اينکه………….به نشانى:………………………… مايل است در مناقصه ………………. شرکت نمايد، اين……….. از………….. ، در مقابل…………….. ، براى مبلغ ………. ريال تضمين و تعهد مى‌نمايد چنانچه………… به اين………… اطلاع دهد که پيشنهاد شرکت‌کننده نامبرده مورد قبول واقع شده و مشاراليه از امضاء پيمان مربوط يا تسليم ضمانت‌نامه انجام تعهدات پيمان استنکاف نموده است، تا ميزان…………. ريال هر مبلغى را که……………. مطالبه نمايد، به محض دريافت اولين تقاضاى کتبى واصله از سوى ……………. بدون اينکه احتياجى به اثبات استنکاف يا اقامه دليل و يا صدور اظهارنامه يا اقدامى از مجارى قانونى يا قضائى داشته باشد، بى‌درنگ در وجه يا حواله کرد…………….. بپردازد.

 مدت اعتبار اين ضمانت‌نامه سه ماه است و تا آخر ساعت ادارى روز…………. معتبر مى‌باشد. اين مدت بنا به درخواست کتبى ……………. براى حداکثر سه ماه ديگر قابل تمديد است و در صورتى‌که …………. نتواند يا نخواهد مدت اين ضمانت‌نامه را تمديد کند و يا …………. موجب اين تمديد را فراهم نسازد و …………… را موافق با تمديد نمايد،…….. متعهد است بدون اينکه احتياجى به مطالبه مجدد باشد، مبلغ درج شده در اين ضمانت‌نامه را در وجه يا حواله کرد………….. پرداخت کند.

چنانچه مبلغ اين ضمانت‌نامه در مدت مقرر از سوى…………… مطالبه نشود، ضمانت‌نامه در سر رسيد، خود به خود باطل و از درجه اعتبار ساقط است، اعم از اينکه مسترد گردد يا مسترد نگردد.

ج ) بعضی از مناقصه گذاران در اسناد خود ذکر می کنند رسید یا فیش واریزی خرید اسنادمناقصه در پاکت الف قرار داده شود.


د
) در بعضی مناقصات خواسته می شود گواهی امضاء محضری صاحبان امضاء شرکت در پاکت الف قرار داده شود.

 

 

فرم گواهی امضاء

دفتر اسناد رسمی شماره

احتراماً نظر به اینکه:

نمونه امضاء مصدق اینجانب:

بشماره  شناسنامه :                                            کد ملی :                                             صادره از :

ساکن:

   را در خواست نموده است خواهشمندم امضاء اینجانب را در ذیل گواهی نمایید.          

                                                                    

 

***بسته به سلیقه ونظر کارفرما ممکن است غیر از موارد ذکر شده بالا مدارک دیگری خواسته شود که مناقصه گر میبایست تهیه و در پاکت الف قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات شاخص عمران

گروه مهندسین شاخص عمران

گروه فنی مهندسی شاخص عمران راه حل های کارآمدی را در مسائل فنی، اجرایی و حقوقی قراردادهای پیمانکاری برای شرکتهای مهندسی به ارمغان می آورد که علاوه بر جلوگیری از هدر رفت زمان به حفظ سرمایه پیمانکاران نیز کمک شایسته ای می نماید. امید است مهندسین شاخص عمران با تکیه بر علم، دانش و تجربه بتواند به خوبی در خدمت جامعه مهندسی این مرز و بوم باشد.

ارتباط با ما

تهران – بهجت آباد – خیابان مطهری – خیابان لارستان – خیابان نوروزی – پلاک 18

تماس با دفتر:44587016-021  44587017-021

تلفن همراه: 09123989935

آدرس پست الکترونیکی:    info@shakhesomran.ir

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شاخص عمران می باشد.

error: مجاز به کپی محتوا نمی باشید
p{text-align:justify}