سایت تخصصی شاخص عمران
منو اصلی

سایت تخصصی مناقصات و امور پیمان

– مشاوره و خدمات دفتر فنی پروژه های عمرانی

– مشاوره، تهیه و تنظیم اسناد شرکت در مناقصه

– ارائه خدمات، کنترل پروژه، کلیم و ادعا

ShakhesOmran.ir

گروه مهندسین شاخص عمران

گروه فنی مهندسی شاخص عمران راه حل های کارآمدی را در مسائل فنی، اجرایی و حقوقی قراردادهای پیمانکاری برای شرکتهای مهندسی به ارمغان می آورد که علاوه بر جلوگیری از هدر رفت زمان به حفظ سرمایه پیمانکاران نیز کمک شایسته ای می نماید. امید است مهندسین شاخص عمران با تکیه بر علم، دانش و تجربه بتواند به خوبی در خدمت جامعه مهندسی این مرز و بوم باشد.

مازاد 2

مازاد5

شرح

ماده ۱۴. آزادسازی ضمانتنامه ها

۱ – ۱۴. ضمانتنامه پیش پرداخت پس از استهلاک مبلغ آن به ترتیب درج شده در ماده ۱۱، آزاد می شود و به پیمانکار مسترد می گردد.

 ۲ – ۱۴. ضمانتنامه های تسلیم شده برای استرداد کسور حسن انجام کار موضوع ماده ۱۲، پس از تحویل موقت و رسیدگی به صورت وضعیت قطعی، ۵۰ درصد مبلغ کسور حسن انجام کار و با ضمانتنامه های آن، با رعایت بند ۵۷-۲، مسترد خواهد شد و ۵۰ درصد دیگر، بعد از تحویل قطعی بازگردانده می شود.

۳ – ۱۴ – ضمانتنامه انجام تعهدات هرگاه در شرایط خصوصی، روش دیگری برای آزادسازی ضمانتنامه انجام تعهدات پیش بینی نشده باشد، پس از تحویل موقت، موضوع ماده ۶۰ و رسیدگی صورت وضعیت قطعی با رعایت بند ۵۷-۲، آزاد می شود.

۴ – ۱۴ . هرگاه طبق ماده ۶۸، پیمانکار از کار برکنار شود، در مورد ضمانتنامه انجام تعهدات و مبالغ تضمین حسن انجام کار، طبق بند ۶۸-۲-۱. عمل می شود.

۵ – ۱۴. هرگاه بیمان طبق مواد ۶۹ , ۶۷ و ۷۰ خاتمه داده شود، به ترتیب زیر عمل می شود.

14-5-1. مبلغ ضمانتنامه انجام تعهدات، با رعایت بند ۱۴-۳ آزاد می شود.

۲ – ۵ – ۱۴ . مبالغ تضمین حسن انجام کار و با ضمانتنامه معادل آن، به تناسب قسمتهای تحویل موقت و قطعی شده، براساس بند ۱۴-۲ آزاد می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط عمومی قراردادهای EPC به جدول زیر مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات شاخص عمران

error: مجاز به کپی محتوا نمی باشید
p{text-align:justify}