سایت تخصصی شاخص عمران
منو اصلی

سایت تخصصی مناقصات و امور پیمان

– مشاوره و خدمات دفتر فنی پروژه های عمرانی

– مشاوره، تهیه و تنظیم اسناد شرکت در مناقصه

– ارائه خدمات، کنترل پروژه، کلیم و ادعا

ShakhesOmran.ir

گروه مهندسین شاخص عمران

گروه فنی مهندسی شاخص عمران راه حل های کارآمدی را در مسائل فنی، اجرایی و حقوقی قراردادهای پیمانکاری برای شرکتهای مهندسی به ارمغان می آورد که علاوه بر جلوگیری از هدر رفت زمان به حفظ سرمایه پیمانکاران نیز کمک شایسته ای می نماید. امید است مهندسین شاخص عمران با تکیه بر علم، دانش و تجربه بتواند به خوبی در خدمت جامعه مهندسی این مرز و بوم باشد.

مازاد 2

مازاد5

شرایط عمومی EPC

ماده ۱۵. انواع بیمه نامه ها، مسئولیت تهیه آنها

۱ – ۱۵ . پیمانکار، موظف به تهیه بیمه نامه های لازم برای پوشش موارد تعهدات عمومی خود در رابطه با پیمان با کارفرما، و براساس پیوست ۶ است. همچنین، وی موظف به حفظ بیمه نامه ها در مدت اعتبار آنها و نیز، تمدید های پس از آن است. پیمانکار بدون ایجاد محدودیت در تعهدات و مسئولیتهای خود و کارفرما، نسبت به تأمین پوششهای بیمه ای اقدام می کند پوشش این بیمه نامه ها، از جمله مواردی به شرح زیر است:

1- ۱ – ۱۵ . بیمه حمل مصالح و تجهیزات پروژه، از محلهای تولید با فروش، تا انبارهای کارگاه .

۲ – ۱ – ۱۵ . بیمه تمام خطر نصب برای پوشش هر نوع خسارت به مصالح و تجهیزات مستقر در انبارهای کارگاه و یا محلهای ساختمان و نصب برای دوران عملیات ساختمان و نصب تا تاریخ تحویل موقت.

 ۳ – ۱ – ۱۵بیمه مسئولیت، برای پوشش هر نوع خسارت منجر به آسیب دیدگی و یا مرگ کارکنان پیمانکار، کارفرما و کارکنان پیمانکاران دست دوم پیمانکار، و سایر کارکنانی که به نحوی در ارتباط با کارهای موضوع پیمان، دچار حادثه و یا سانحه شوند و همچنین بیمه اشخاص ثالث برای پوشش مسئولیت ناشی از صدمات جانی با فوت یا زیان و خسارت وارده به اموال در اثر اجرای پیمان.

۴ – ۱ – ۱۵ . بیمه ماشین آلات ساختمانی و سایر تسهیلات و تأسیسات مورد نیاز، برای اجرای کارهای ساختمان و نصب و همچنین، بیمه وسایل نقلیه متعلق به پیمانکار و پیمانکاران دست دوم وی، مربوط به کارهای موضوع پیمان .

۲ – ۱۵ . بیمه کردن مصالح و تجهیزات و کارها، تنها به منظور تأمین خسارتهای وارده است و پیمانکار را به هيج وجه از تعهدات خود مبری نمی کند.

۳ – ۱۵ . هزینه تهیه و حفظ بیمه نامه ها از جمله پرداخت حق بیمه و فرانشیز به عهده پیمانکار است مگر این که در شرایط خصوصی نحوه دیگری پیش بینی شده باشد.

۴ – ۱۵. در صورتی که پیمانکار تمام یا بخشی از بیمه نامه های یادشده را در موعد مقرر تهیه ننماید و با بیمه نامه های موجود را به موقع تمدید نکند، کارفرما می تواند راسا اقدام به تهیه و یا تمدید بیمه نامه ها کرده، و هزینه های مربوط را، از جمله هرگونه هزینه بالاسری، به حساب بدهکار پیمانکار منظور دارد. هرگاه، هزینه تهیه بیمه نامه ها در شرایط خصوصی پیمان، به عهده کارفرما گذاشته شده باشد، تنها هزینه های بالاسری کارفرما برای اخذ بیمه نامه ها، به حساب بدهی پیمانکار گذاشته می شود. هرگاه به علت تصور پیمانکار، کار خسارت دیده تحت پوشش بیمه های یادشده قرار نگرفته باشد، پیمانکار موظف به جبران خسارت وارده تا میزان تعیین شده در ماده ۷۴ است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط عمومی قراردادهای EPC به جدول زیر مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات شاخص عمران

error: مجاز به کپی محتوا نمی باشید
p{text-align:justify}