سایت تخصصی شاخص عمران
منو اصلی

سایت تخصصی مناقصات و امور پیمان

– مشاوره و خدمات دفتر فنی پروژه های عمرانی

– مشاوره، تهیه و تنظیم اسناد شرکت در مناقصه

– ارائه خدمات، کنترل پروژه، کلیم و ادعا

ShakhesOmran.ir

گروه مهندسین شاخص عمران

گروه فنی مهندسی شاخص عمران راه حل های کارآمدی را در مسائل فنی، اجرایی و حقوقی قراردادهای پیمانکاری برای شرکتهای مهندسی به ارمغان می آورد که علاوه بر جلوگیری از هدر رفت زمان به حفظ سرمایه پیمانکاران نیز کمک شایسته ای می نماید. امید است مهندسین شاخص عمران با تکیه بر علم، دانش و تجربه بتواند به خوبی در خدمت جامعه مهندسی این مرز و بوم باشد.

مازاد 2

مازاد5

شرایط عمومی EPC

ماده ۲۵ . انجام خدمات طراحی و مهندسی، و واگذاری لیسانس

۱ – ۲۵، در صورتی که تأمین لیسانس به عهده پیمانکارباشد، پیمانکار موظف به تأمین دانش فنی و واگذاری لیسانس مربوط طبق پیوست ۱۶، به کارفرماست. پیمانکار، موظف به جمع آوری و تکمیل اطلاعات مبنا، انجام مهندسی بنیادی و تفصیلی طرح براساس اسناد فنی مبنا، تهیه اسناد و مدارک و نقشه ها و تسلیم آنها به کارفرما در مقاطع مختلف برای تأیید و تصویب، طبق بند ۱۸-۲-۱ پیوست ۱۸ و برنامه زمانی موضوع بند ۳-۲-۱، است.

 پیمانکار باید طراحی و مهندسی را با دقت و طبق عرف مهندسی انجام دهد، مسئولیت بروز هرگونه اشتباه و تناقض، کمبود اسناد و مدارک فنی و اطلاعات تهیه شده توسط وی، اعم از اینکه از سوی کارفرما تأیید شده یا نشده باشد، به عهده وی است. به استثنای موارد اشتباه و نواقص ناشی از اطلاعات تسلیم شده به وسیله کارفرما در اسناد فنی مبنا، و نواقص و اشتباهات موجود در بخشهایی از طراحی، که به وسیله کارفرما و با پیمانکاران ثالث دیگر مرتبط با پروژه، زیر نظر کارفرما انجام شده باشد، که در هر صورت مسئولیت آنها به عهده کارفرما خواهد بود.

۲ – ۲۵. پیمانکار موظف است دستورالعمل های راه اندازی، تعمیر و نگهداری را حداکثر ۹۰ روز قبل از شروع راه اندازی، به کارفرما تحویل دهد. این دستورالعمل ها، باید با جزئیات کامل به نحوی تهیه شوند که کارفرما قادر باشد راه اندازی، راهبری، تعمیر، نگهداری و تنظیم تمام قسمتها را با کمک این مدارک و دستورالعمل ها، انجام دهد. شمار نسخه ها و زبان دستورالعمل ها، طبق بند ۱۸-۲-۱ پیوست ۱۸ است

۳- ۲۵، پیمانکار موظف است حداکثر تا زمان تحویل موقت، تمام نقشه های چون ساخت پروژه (AS BUILT) را در شمار نسخه های لازم به شرح درج شده در بند ۱۸-۲-۱ پیوست ۱۸، به کارفرما تسلیم کند. هرگاه در شرایط خصوصی، زمان مشخص دیگری برای تسلیم نقشه های چون ساخت، تعیین شده باشد، طبق آن عمل می شود

تحویل موقت کار موضوع پیمان، منوط به تسلیم نقشه های چون ساخت از سوی پیمانکار است، مگر آنکه به نحو دیگری در شرایط خصوصی بیان شده باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط عمومی قراردادهای EPC به جدول زیر مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات شاخص عمران

error: مجاز به کپی محتوا نمی باشید
p{text-align:justify}