سایت تخصصی شاخص عمران
منو اصلی

سایت تخصصی مناقصات و امور پیمان

– مشاوره و خدمات دفتر فنی پروژه های عمرانی

– مشاوره، تهیه و تنظیم اسناد شرکت در مناقصه

– ارائه خدمات، کنترل پروژه، کلیم و ادعا

ShakhesOmran.ir

گروه مهندسین شاخص عمران

گروه فنی مهندسی شاخص عمران راه حل های کارآمدی را در مسائل فنی، اجرایی و حقوقی قراردادهای پیمانکاری برای شرکتهای مهندسی به ارمغان می آورد که علاوه بر جلوگیری از هدر رفت زمان به حفظ سرمایه پیمانکاران نیز کمک شایسته ای می نماید. امید است مهندسین شاخص عمران با تکیه بر علم، دانش و تجربه بتواند به خوبی در خدمت جامعه مهندسی این مرز و بوم باشد.

مازاد 2

مازاد5

شرایط عمومی EPC

ماده ۲۷. تأمین نیروی کار

۱ – ۲۷. پیمانکار، متعهد است نسبت به تأمین نیروی انسانی کافی، از نظر کمی و کیفی در تمام رده های شغلی مورد نیاز برای حسن اجرا و تکمیل به موقع عملیات موضوع پیمان اقدام کند، نیروی انسانی مورد نیاز، اعم از کارکنان مستقیم اجرای کار و با گروه سرپرستی و پشتیبانی بخشهای مختلف، باید از تخصص ، مهارت و صلاحیت کاری لازم برخوردار باشند و به نحوی سازماندهی شوند که برای اجرای کار مربوط مناسب باشند، پرداخت تمام هزینه های ناشی از استخدام و به کارگیری نیروی کار، از قبيل حقوق، بیمه مالیات، و هر نوع مزایای قانونی آنها، به عهده پیمانکار است.

۲ – ۲۷. در مورد بخشهایی از کار که طبق پیمان در ایران انجام می شود، اگر به نیروی کار غیر ایرانی نیاز باشد پیمانکار موظف است پس از تأیید کارفرما و سایر مقامهای ذیربط و طی مراحل قانونی، این گونه کارکنان را به کار گمارد و مسئولیت رعایت قوانین و مقررات کشور و حسن رفتار این گونه کارکنان، طبق شئون اخلاقی در محدوده کارگاه، به عهده پیمانکار است.

۳ – ۲۷ هرگاه هر یک از کارکنان پیمانکار، از نظر تخصص، مهارت و یا صلاحیت کار در محل کارگاه، به تشخیش کارفرما غیرقابل قبول باشند، پیمانکار موظف است در اسرع وقت نسبت به تعویض فرد مورد نظر و به کار گماردن شخص واجد صلاحیت به جای او، اقدام کند. تمام هزینه های ناشی از این نوع جابه جایی ها، به عهده پیمانکار است و هیچ گونه پرداخت اضافی از این بابت به پیمانکار تعلق نمی گیرد مسئولیت اجرای مفاد این بند، در مورد پیمانکاران دست دوم، به عهد و پیمانکار است.

۴ – ۲۷. تأمین امکانات رفت و آمد، ایجاد امکانات لازم به منظور تأمین مسکن و غذای کارکنان در حد متعارف ایجاد دفاتر کار مناسب، تأمین امکانات بهداشتی (از قبیل آب آشامیدنی و استحمام، بهداشت محیط زیست کارکنان، …)، تأمین امکانات اولیه پزشکی، به عهده پیمانکار است و وی موظف است هزینه های مربوط به آنها را پرداخت کند، مگر آنکه کار فرما تأمین برخی از تسهیلات بالا را طبق پیوست ۱۳، تعهد کرده باشد

۵ – ۲۷ . پیمانکار، موظف است برای انجام کارهای موضوع پیمان، از امکانات، شرکتها، مؤسسات و نیروهای ایرانی در کارهای مهندسی، ساخت تجهیزات و تأمین مصالح، حمل و نقل آنها و عملیات ساختمان و نصب، حداکثر استفاده را بنماید.

۶ – ۲۷ هرگاه پیمانکار و با پیمانکاران دست دوم وی، در پرداخت دستمزد کارکنان مستقر در کارگاه ساختمان و نصب، طبق قانون کار تأخیر کند و یا قصور ورزد، مشاور کارفرما به وی اخطار می کند که طلب کارکنان

خود را پرداخت نماید، و در صورت خودداری پیمانکار، کارفرما می تواند برای بار اول دستمزد کارکنان را برای دوره ای که صورت وضعیت آن به پیمانکار پرداخت شده است، بر اساس فهرست های تائید شده پیمانکار، و با حضور نماینده وی، از محل مطالبات و تضمین پیمانکار، به کارکنان پرداخت کند و مبلغ پرداختی را به اضافه پانزده درصد، به حساب بدهی پیمانکار منظور نماید. در صورت تکرار تأخير در پرداخت دستمزد کارکنان، کارفرما طی اخطاریه ای، مهلتی را برای پرداخت دستمزد کارکنان از سوی پیمانکار مشخص می سازد. در صورت خودداری پیمانکار از پرداخت در مهلت مقرر، کارفرما می تواند براساس ماده ۶۸، پیمانکار را برکنار کند.

 هرگاه پرداخت صورت وضعیتهای تأیید شده پیمانکار، به هر دلیلی از سوی کارفرما با تأخیر مواجه شود. کارفرما متعهد است بخشی از صورت وضعیتهای تأیید شده پیمانکار را معادل دستمزد کارکنان پرداخت کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط عمومی قراردادهای EPC به جدول زیر مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات شاخص عمران

error: مجاز به کپی محتوا نمی باشید
p{text-align:justify}