سایت تخصصی شاخص عمران
منو اصلی

سایت تخصصی مناقصات و امور پیمان

– مشاوره و خدمات دفتر فنی پروژه های عمرانی

– مشاوره، تهیه و تنظیم اسناد شرکت در مناقصه

– ارائه خدمات، کنترل پروژه، کلیم و ادعا

ShakhesOmran.ir

گروه مهندسین شاخص عمران

گروه فنی مهندسی شاخص عمران راه حل های کارآمدی را در مسائل فنی، اجرایی و حقوقی قراردادهای پیمانکاری برای شرکتهای مهندسی به ارمغان می آورد که علاوه بر جلوگیری از هدر رفت زمان به حفظ سرمایه پیمانکاران نیز کمک شایسته ای می نماید. امید است مهندسین شاخص عمران با تکیه بر علم، دانش و تجربه بتواند به خوبی در خدمت جامعه مهندسی این مرز و بوم باشد.

مازاد 2

مازاد5

شرایط عمومی EPC

ماده ۲۸. مقررات کارگاهی

۱ – ۲۸ پیمانکار، موظف به رعایت مقررات حفاظت فنی و بهداشت کار است. پیمانکار، قبل از شروع عملیات ساختمان و نصب، ضوابط ویژه کارفرما را برای دوران عملیات ساختمان و نصب و راه اندازی، از کارفرما درخواست می کند و پس از دریافت آنها و هماهنگی های لازم و تأیید نهایی کار فرما، پیمانکار باید از آن پس، به آنها عمل نما ید، به هر حال، پیمانکار موظف است همیشه اصول و مقررات متعارف در زمینه های زیر را رعایت کند:

۱ – ۱ – ۲۸ . حفاظت فیزیکی از کارها، از جمله، شامل نحوه حصارکشی، روشنایی، آتش نشانی، حراست و حفاظت از مصالح، تجهیزات و ماشین آلات ساختمانی، نحوه رفت و آمد کارکنان پیمانکار در داخل کارگاه و محدوده های عملیاتی کارفرما.

28-1-2. مقرارت ایمنی، از قبیل تأمین تجهیزات ایمنی کارکنان، تدابیر فیزیکی برای کار در ارتفاع و در داخل مخزنها و مجاری و ترانشه های خاکی، تمهیدات ایمنی لازم برای کار در واحدهای درحال بهره برداری.

۲ – ۲۸، بجز در مواردی که در شرایط خصوصی امکان کار در خارج از ساعتهای عادی روز و یا در شب پیش بینی شده باشد، پیمانکار موظف به انجام کارها در ساعتهای عادی روز است. همچنین، در مواردی که پیمانکار برای جبران عقب ماندگی از برنامه زمانی، درخواست کار در خارج از ساعنهای عادی روز و با کار در شب را از کار فرما بنماید، تنها با تقبل تمام هزینه های اضافی ناشی از آن و پس از تایید کار في ما مجاز به کار در ساعتهای یاد شده است.

۳ – ۲۸. پیمانکار، موظف به رعایت ضوابط حفاظت محيط زيست و نیز نگهداری و بهره برداری صحيح. طبق اصول فنی و تمیز نگهداشتن اراضی، مستحدثات، راهها و سایر ابنیه موجود در کارگاه و محوطه های اطراف در اختیار وی است و پس از پایان کار، باید تمام مصالح مازاد، زواید، ماشین آلات، ابزار وتمام وسایل خود را از کارگاه خارج کند و همچنین، باید تمام ابنیه موقت از قبیل خوابگاهها، دفترهای کار، شبکه های آب و برق، تاسیسات جانبی و … را جمع آوری و محل آنها را با نظر کارفرما، پاکسازی کرده و تحویل دهد.

۴ – ۲۸. پیمانکار، باید یک نسخه از تمام نقشه ها، اسناد و مدارک پیمان، دستور تغییر کارها، نقشه های کارگاهی و اسناد کنترل کیفی اجرای کار را که روند تغییرات و اصلاحات را به همراه داشته باشد، در محل مناسب نگهداری کند، به نحوی که همواره در دسترس کارفرما برای مراجعه می باشد.

۵ – ۲۸. هرگاه ضمن اجرای کار، اشیای عتیقه با آثار تاریخی و مسکوکات قدیمی و مانند آن، در محل کار پیدا شود، پیمانکار متعهد است که بی درنگ مراتب را به اطلاع کارفرما و طبق قوانین به اطلاع دستگاههای انتظامی برساند. کارفرما برای حفظ و نگهداری با انتقال اشیای عتیقه، اقدام فوری به عمل می آورد. پیمانکار باید تا زمان اقدام به حفاظت از سوی کارفرما یا مقامهای ذیربط، برای حفظ و نگهداری اشیا و آثار مزبور، مراقبت لازم را به عمل آورد.

۶ – ۲۸ . پیمانکار، باید هماهنگی های لازم را با سایر پیمانکاران و با گروههای اجرایی کارفرما، مرتبط با کار مورد نظر به شرح ماده ۳۸، به عمل آورد.

۷ – ۲۸, حفاظت و ایمنی

۱ – ۷ – ۲۸ پیمانکار، موظف به حفاظت از افراد شاغل در کارگاه، اموال، کارهای انجام شده و مصالح و تجهیزات، ماشین آلات، اعم از موجود در پای کار، انبار، محدوده کار و یا بیرون از آن و سایر اموال و مستحدثات و تسهیلات موجود در کارگاه، از قبیل جاده های ساختمانها، فضای سبز و تأسیسات زیرزمینی است.

۲ – ۷ – ۲۸ . پیمانکار، موظف است فردی باتجربه و واجد شرایط را به عنوان مسئول ایمنی کارگاه معرفی کند. وی مسئول حفاظت و جلوگیری از حوادث و نظارت بر اجرای مقررات و ضوابط ایمنی است

۳ – ۷ – ۲۸ . در مدت اجرای کارهای ساختمان و نصب، در موارد اضطراری که ایمنی کارکنان و کارهای انجام شده، مصالح و تجهیزات و سایر اموال و مستحدثات و تسهیلات موجود در کارگاه، به مخاطره بینند. پیمانکار موظف است بیدرنگ و بدون نیاز به دریافت دستور از کارفرما و با مشاور کارفرما، وارد عمل شده و اقدامهای حفاظتی و ایمنی لازم را به عمل آورد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط عمومی قراردادهای EPC به جدول زیر مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات شاخص عمران

error: مجاز به کپی محتوا نمی باشید
p{text-align:justify}