سایت تخصصی شاخص عمران
منو اصلی

سایت تخصصی مناقصات و امور پیمان

– مشاوره و خدمات دفتر فنی پروژه های عمرانی

– مشاوره، تهیه و تنظیم اسناد شرکت در مناقصه

– ارائه خدمات، کنترل پروژه، کلیم و ادعا

ShakhesOmran.ir

گروه مهندسین شاخص عمران

گروه فنی مهندسی شاخص عمران راه حل های کارآمدی را در مسائل فنی، اجرایی و حقوقی قراردادهای پیمانکاری برای شرکتهای مهندسی به ارمغان می آورد که علاوه بر جلوگیری از هدر رفت زمان به حفظ سرمایه پیمانکاران نیز کمک شایسته ای می نماید. امید است مهندسین شاخص عمران با تکیه بر علم، دانش و تجربه بتواند به خوبی در خدمت جامعه مهندسی این مرز و بوم باشد.

مازاد 2

مازاد5

شرایط عمومی EPC

ماده ۲۹. تأمین مصالح و تجهیزات، حمل و انبارداری آنها

۱ – ۲۹ پیمانکار، باید مصالح و تجهیزات و لوازم یدکی را طبق پیوست ۱۰ و مشخصات فنی پیمان، و براساس برنامه زمانی از جمله برای تجهیزات و کالاهای با زمان ساخت و تحویل طولانی (Long Lead)، از منابع قید شده در پیوست ۱۵، با سایر منابع مورد تأیید کارفرما، تأمین کند.

۲ – ۲۹. پیمانکار، باید تمام مصالح و تجهیزات را به نام کارفرما، طبق مشخصات تعیین شده در پیوست ۱۹، بسته بندی و به محل کار ارسال کند.

۳ – ۲۹ بارگیری، حمل، و تخلیه مصالح و تجهیزات به محل کارگاه و همچنین، ترخیص کالاهای وارده در گمرکات کشور، به مسئولیت و هزینه پیمانکار است، مگر آنکه در پیوست ۱۹ به نحو دیگری تصریح شده باشد. کارفرما در این زمینه، هر نوع همکاری و هماهنگی لازم را برای معرفی پیمانکار، به عمل می آورد. مسئولیت جبران هر نوع خسارت به جاده ها، پلها و تسهیلات ترافیکی در اثر حمل مصالح و تجهیزات، به عهده پیمانکار است.

29-4 هرگاه براساس پیوست ۱۳، تأمین بخشی از مصالح و تجهیزات پروژه به عهده کارفرما باشد، با ورود مصالح و تجهیزات در تعهد کارفرما به کارگاه، پیمانکار آنها را در حضور نماینده کارفرما بازرسی چشمی می کند و هر گونه اشکال و کمبود آنها صورت مجلس می شود. در این صورت، کار فرما اشكالها و کمبودها را رفع می کند و با با پرداخت هزینه مربوط، رفع اشكالها و با کمبودها را از پیمانکار می خواهد. به هرحال، با ورود هر نوع کالا به کارگاه، حفاظت و انبارداری آنها به عهده پیمانکار است. در صورتی که در مصالح و تجهیزات تامین شده توسط کارفرما که با مراقبت پیمانکار نگهداری می شود، معایب پنهانی وجود داشته باشد که در بازرسیهای پادشاه (بازرسیهای عینی) مشاهده نشده است، هزینه رفع این نوع معایب، به عهده کارفرماست.

۵ – ۲۹ پیمانکار باید مصالح و تجهیزات و لوازم یدکی پروژه را طبق اصول نگهداری کالا و تجهیزات در شرایط و دمای لازم و براساس دستورالعمل سازندگان، به نحوی نگهداری کند که آسیبی به آنها وارد نشود و یا در زمان راه اندازی دوره مجاز انبارداری آنها به پایان نرسیده باشد. برای این کار، احداث انبارهای سرپوشیده، فضای باز، محوطه سازی های لازم، قفسه بندی، حصارکشی، ایجاد روشنایی لازم، تهیه سیستم امنیتی ، دفاتر کارکنان کالای پروژه و … از تعهدات پیمانکار است.

۶ – ۲۹ پیمانکار باید تمام مصالح و تجهیزات موضوع پیمان را به صورت نو و طبق مشخصات فنی تامین کند مسئولیت برگشت تجهیزات مستعمل و جایگزینی آنها با تجهیزات نوی مورد قبول کارفرما و هر نوع تأخیر در تمام کارهای ناشی از آن، به عهد، و هزینه پیمانکار است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط عمومی قراردادهای EPC به جدول زیر مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات شاخص عمران

error: مجاز به کپی محتوا نمی باشید
p{text-align:justify}