Services

About

contact

Location

Tell: 02144587016-17

ShakhesOmran consulting Engineering

سایت تخصصی شاخص عمران
منو اصلی

سایت تخصصی مناقصات و امور پیمان

– مشاوره و خدمات دفتر فنی پروژه های عمرانی

– مشاوره، تهیه و تنظیم اسناد شرکت در مناقصه

– ارائه خدمات، کنترل پروژه، کلیم و ادعا

ShakhesOmran.ir

گروه مهندسین شاخص عمران

گروه فنی مهندسی شاخص عمران راه حل های کارآمدی را در مسائل فنی، اجرایی و حقوقی قراردادهای پیمانکاری برای شرکتهای مهندسی به ارمغان می آورد که علاوه بر جلوگیری از هدر رفت زمان به حفظ سرمایه پیمانکاران نیز کمک شایسته ای می نماید. امید است مهندسین شاخص عمران با تکیه بر علم، دانش و تجربه بتواند به خوبی در خدمت جامعه مهندسی این مرز و بوم باشد.

مازاد 2

مازاد5

شرح

ماده 9. مالکیت اسناد و استفاده مجدد از آنها، حقوق ثبت شده

۱-۹ اسناد و مدارک (از جمله نقشه ها و مشخصات فنی) تهیه شده به وسیله پیمانکار، در مالکیت وی باقی می ماند.

کارفرما می تواند به منظور بهره برداری، تعمیر و نگهداری و هر نوع مراجعه بعدی، نسخه هایی از آنها را در اختیار داشته باشد. اگر کارفرما بخواهد در طرحهای توسعه و پروژه های مشابه، از نقشه ها و مدارک یاد شده استفاده کند، مسئولیت هر نوع عدم تطبيق، ناهماهنگی و اشتباه، به عهده وی است.

مالکیت نقشه ها و مدارکی که به وسیله کارفرما تهيه شده است، از آن کارفرماست و پیمانکار نمی توان بدون اجازه کارفرما، از آنها به منظور کارهای خارج از موضوع این پیمان استفاده کند، مگر اینکه موافقت کارفرما را در این مورد کسب کرده باشد.

در مورد حق مالکیت و استفاده مجدد از اسناد و مدارک مرتبط با خرید ليسانس، اعم از اینکه خرید لیسانس در تعهد کارفرما و با پیمانکار باشد، طبق موافقتنامه واگذاری لیسانس عمل می شود.

۲-۹. در مواردی که استفاده از اختراع، ابداع، نوآوری، تألیف و سایر حقوق ثبت شده در زمینه های مختلف طراحی و مهندسی، انتخاب فرآیند، دستگاهها و تجهیزات، برای انجام کارهای موضوع پیمان مورد نیاز است، که براساس اطلاع کارفرما استفاده از آنها مشروط به پرداخت حقوق ثبت شد؛ تحت عنوانهای حق لیسانس ، حق ثبت اختراع، حق ثبت علامت، حق نشر و مانند آنها باشید، این موارد در اسناد فنی مبنا و پیوست ۱۶، تعیین شده است و پیمانکار موظف به تأمین مجوز استفاده از این گونه حقوق و پرداخت هزینه های مربوط به آنهاست، مگر آنکه هزینه برخی از این موارد، طبق پیوست ۱۶. به عهده کارفرما باشد .

در مواردی از استفاده از حقوق ثبت شده مورد نیاز اجرای کار، که در اسناد فنی مبنا وپیوست ۱۶، تعیین نشده است و در قسمتهای پیشنهادی پیمانکار نیز به طور جداگانه منظور نگردیده است. هزینه های مربوط، از سوی کارفرما به پیمانکار پرداخت می شود.

9-3. پیمانکار، موظف است کارفرما را در برابر هرگونه ادعا، اعتراض، مطالبه زیان و خسارت از سوی صاحبان حقوق ثبت شده مورد استفاده در کارهای موضوع پیمان (حتی اگر این گونه حقوق ثبت شده در اسناد پیمان تعیین نشده باشد)، مصون نگهدارد و مسئولیت پاسخگویی و جبران هر نوع زیان و خسارت صاحبان حقوق ثبت شده در ارتباط با کارهای موضوع پیمان، بعهده وی است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط عمومی قراردادهای EPC به جدول زیر مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات شاخص عمران

error: مجاز به کپی محتوا نمی باشید
p{text-align:justify}