منو اصلی
سایت تخصصی مناقصات و امور پیمان
گروه مهندسین شاخص عمران متخصص در زمینه دفتر فنی پروژه های عمرانی،امور قرار داد ها و مناقصات
مشاوره و خدمات دفتر فنی پروژه های عمرانی
- تهیه ریز متره و برآورد مصالح
- تهیه برنامه زمانبندی پروژه
- بررسی و چک نقشه ها و مشخصات فنی پروژه
- برآورد و سفارش مصالح پروژه،تهیه نقشه های ساخت (shop drawing)
- تهیه و تنظیم صورتجلسات کار انجام شده به همراه دفاع واخذ تائیده آن
- تهیه و تنظیم صورت وضعیت پیمانکاران جزء
مشاوره و خدمات دفتر فنی پروژه های عمرانی
- تهیه صورت وضعیت موقت و قطعی پروژه به همراه دفاع آن
- تهیه آنالیز بها قیمت جدید
- تهیه تنظیم لایحه تاخیرات
- تهیه ازبیلت پروژه(چونساخت)
- تهیه تعدیل پروژه
- تهیه تنظیم گزارشات پروژه (روزانه، هفتگی و ماهیانه)
مشاوره و تهیه تنظیم اسناد شرکت در مناقصه
- تهیه و تنظیم اسناد ارزیابی
- برآورد مبلغ تمام شده موضوع مناقصه
- تهیه اسناد فنی و مالی شرکت در مناقصه
اخذ پروانه و پایان کار شهرداری
- اخذ پروانه احداث ساختمان
- اخذ عدم خلاف ساختمان
- اخد پایان کار ساختمان
- مشاوره و بررسی خلاف ساختمان در تمامی مراحل
- خدمات مربوط به تجمیع(زمین و ملک) و پروانه ساخت
- مدیریت پیمان و ساخت
- طراحی و تهیه نقشه نما ساختمان
- تهیه و طراحی نقشه های سازه،معماری،برق و مکانیک ساختمان
- مشاوره و برررسی خلاف املاک صنعتی منطبق بر ضوابط شهرداری
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
سایت تخصصی شاخص عمران

گروه مهندسین شاخص عمران

گروه فنی مهندسی شاخص عمران راه حل های کارآمدی را در مسائل فنی، اجرایی و حقوقی قراردادهای پیمانکاری برای شرکتهای مهندسی به ارمغان می آورد که علاوه بر جلوگیری از هدر رفت زمان به حفظ سرمایه پیمانکاران نیز کمک شایسته ای می نماید. امید است مهندسین شاخص عمران با تکیه بر علم، دانش و تجربه بتواند به خوبی در خدمت جامعه مهندسی این مرز و بوم باشد.

مازاد 2

مازاد5

  • آیتم #1 در لیست
  • آیتم #2 در لیست
  • آیتم #3 در لیست
شرح

تهیه صورت وضعیت

صورت وضعیت سندی است که مقدار کار یا خدمات انجام شده را در مقاطع زمانی مشخص و مبلغی را که باید برای آنها پرداخت شود (بر مبنای قرارداد یا مفاد پیمان) نشان می‌دهدکه برای قرار داد های عمرانی براساس شرایط عمومی پیمان به شرح زیر می باشد.

صورت وضعیت دفترچه ایست شامل وضعیت پروژه و مجموعه خدمات(فنی مهندسی)، خرید مصالح ، حمل مصالح، هزینه ساخت و نصب و غیره ، که درآخرهرماه،پیمانکار،وضعیت کارهای انجام شده ازشروع کار تا آن تاریخ طبق نقشه های اجرایی، دستورکارها وصورتمجالس کارهای انجام شده ومقدارمصالح وتجهیزات پای کارراتعیین می کند، سپس براساس فهرست بهای منضم به پیمان،مبلغ صورت وضعیت رامحاسبه کرده وآن رادرپایان هر ماه تسلیم مهندس ناظر  پروژه می نماید.

براساس شرح ماده 37 شرایط عمومی پیمان مهندس مشاور ، صورت وضعيت پيمانكار را از نظر تطبيق با اسناد و مدارك پيمان كنترل كرده و در صورت لزوم با تعيين دليل اصلاح مي نمايد و آن را در مدت حداكثر 10 روز از تاريخ دريافت از سوي مهندس ناظر براي كارفرما ارسال مي نمايد و مراتب را نيز به اطلاع پيمانكار مي رساند.

با توجه به انواع قراردادهای عمرانی صورت وضعیت به شکل‌ها و در فرمت های مختلفی تنظیم می‌شود. صورت وضعیت فهرست بهایی و متر مربع دو فرمت پرکاربرد و معروف در صورت وضعیت نویسی است. در کل می‌توان اینگونه بیان کرد که صورت وضعیت بسته به نوع پرداخت‌ها در قراردادهای عمرانی تهیه و تنظیم می‌شود.

انواع صورت وضعیت :

الف) صورت وضعیت موقت: صورت وضعیت موقت مدرکی است که توسط پیمانکار به طور ادواری در ضمن کار تنظیم شده و طی آن پول‌های مورد مطالبه عمومی براساس مجموع کارها، مصالح پای کار و هزینه تجهیز کارگاه در تاریخ مشخص درخواست می‌شود.

ب) صورت وضعیت قطعی: صورت مقادیر کارهای انجام شده و هزینه تجهیز و برچیدن کارگاه که بعد از اتمام کار با دقت و همراه با مستندات لازم و بر مبنای اسناد و مدارک پیمان تهیه می‌شود و این صورت وضعیت به تنهایی قاطع است و مأخذ تسویه حساب قرار می‌گیرد.

صورت وضعیتهاي موقت قرار داد ها بر اساس (فهرست بهاء) :

صورت وضعیت موقت براساس متره و برآورد مندرج در صورتجلسه ها و گواهی انجام کارهاي ماهانه تهیه میشود مقدار هریک از ردیفها در صورت وضعیت موقت برابر با حاصل جمع مقادیر هر یک از ردیفهاي مندرج در متره صورتجلسه ها و گواهی انجام کارهاي ماهانه خواهد بود. به مجموعه آماده شده هزینه مصالح پایکار و تجهیز و برچیدن کارگاه طبق صورتجلسات تنظیم شده، اضافه میشود. فرم دفترچه برآورد صورت وضعیت مطابق فرم پیوست شماره 10 باید تنظیم شود.

دفترچه مالی صورت و ضعیت های موقت

دفترچه مالی صورت و ضعیت های موقت

صورت وضعیتهاي قطعی قرار داد ها بر اساس (فهرست بهاء) :

صورت وضعیت قطعی براساس متره و برآورد مندرج در صورتجلسه ها تهیه میشود مقدار هریک از ردیفها در صورت وضعیت قطعی برابر با حاصل جمع مقادیر هر یک از ردیفهاي مندرج در متره صورتجلسه ها خواهد بود. به مجموعه آماده شده، هزینه تجهیز و برچیدن کارگاه براساس آخرین صورتجلسه تنظیمی و طبق ضوابط فهرست بهاي پایه و شرایط پیمان اضافه میشود. فرم دفترچه برآورد صورت وضعیت قطعی مطابق جدول زیر تهیه می گردد.

یک دیدگاه بگذارید

مازاد 6

error: مجاز به کپی محتوا نمی باشید